sobota, 7 listopada 2015

Osiem szczytowych wersji PiSu

A swoją drogę ciekawa jestem, dlaczego Pisiurom i maliniakowi tak bardzo zależy na tym, aby Kopacz złożyła sama dymisję przed pierwszym posiedzeniem Sejmu. Według prawa, rząd składa dymisję, kiedy nie uzyska votum zaufania w Sejmie, kiedy Sejm wyraża rządowi votum nieufności i kiedy prezes RM sam składa rezygnację z zajmowanego stanowiska z przyczyn niezależnych (np. choroba) lub konstytucyjnych i prawnych. Te ostatnie nie zaistniały, więc Kopacz nie ma obowiązku złożyć dymisji przed pierwszym posiedzeniem nowego Sejmu. Naciski jednak ze strony PiS są ogromne.
* pogrubienie tekstu moje

A może on ma rację, przecież lepiej zna te gierki PiSu

PS.
Przepisowo- pierwsze posiedzenie nowego Sejmu-prezydent powołuje premiera, aby ten zorganizował nowy rząd. Na tym powiedzeniu stary premier składa dymisję, stary rząd ulega rozwiązaniu
Tymczasem sytuacja jest dziwna. Nikt jeszcze nie powołał nowego premiera, a komitet centralny PiS już tworzy rząd. Prezydent nie spieszy się z podaniem daty pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, na którym ma być dymisja starego rządu. Nie jest też zainteresowany tym, kto ma zostać premierem, choć to on go desygnuje. 
Mając cały sztab ludzi do pomocy, ludzi, którzy znają wszystkie daty, maliniak nagle ustanawia datę pierwszego posiedzenia sejmu na dzień ważnego szczytu UE-dotyczącego imigrantów. Maliniak wie, że na szczycie powinna być jeszcze Kopacz, albo nowy premier. A tymczasem wszystko się rypie, sypie i kiełbasi. Malinak zwala winę na MSZ…I co robi dalej? Nie zmienia daty, chociaż ma do tego prawo, nie przesuwa o dzień, dwa, upiera się i próbuje zmusić Kopacz do wcześniejszej dymisji. Awantura trwa w najlepsze.
W czwartek Kopacz złoży dymisję i Sejm ją przyjmie, przestaje być premierem. Na dwie godziny przed szczytem Polska nie ma premiera. Maliniak może Kopacz powołać jako p.o. żeby poleciała na rozmowy. Kopacz ma już to w nosie-w końcu gdzieś są granice upokorzeń- i odmawia- Polska nadal nie ma Premiera i osoby, która wzięłaby udział w rozmowach UE.
Nowy premier nie zdąży zostać zaprzysiężony (przedtem jeszcze posłowie muszą zostać zaprzysiężeni, a to trwa), no chyba, że Sejm zbierze się o 5 rano i dopnie wszystko tak, jak powinno być.
Ma rację Tomczyk- przestaje być śmiesznie- do władzy dobrali się aroganccy dyletanci, gotowi łamać prawa, byle wyszłoby na ich.

17 komentarzy:

 1. Jaskółko, a czego TY się spodziewałaś po PiSkopacie?!Taki styl 'rządzenia" wybrali za przeproszeniem ' wyborcy'( ok.20% społeczeństwa ), bo chcieli się pośmiać.I chyba b. się śmieją i cieszą z otwarcia cyrku dla 37 milionów Polaków.Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nie spodziewałam, po ostatnich rządach Kaczyńskiego mniej więcej wiedziałam, co nas czeka. A teraz piszę, bo mam nadzieję, że sporo ludzi przeczyta u mnie to, czego nie usłyszy lub nie przeczyta gdzie indziej.
   Specjalnie wyłapuję takie rzeczy, sama już się nie wściekam. Powoli przyzwyczajam się do roli biologa oglądającego wybitnie groźnego pluskwiaka pod mikroskopem.

   Usuń
 2. To bydlo upokarza nie tylko Kopacz, nie tylko swoja wlasna premierke Szydlo, nie tylko wlasny elektorat, ale pozostale kilka milionow, ktore go nie wybraly, ale ktorym chce pokazac, kto tu rzadzi. I tylko wstyd przed swiatem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstyd. A oni nadal jak chłopcy w piaskownicy przepychają się i nie widzą "świata' poza samymi siebie.

   Usuń
 3. Jjestem przerazona. Naprawde.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw ludziom PiS wmawiał, że PO opiera swoją agitacje na szerzeniu lęku przed PiS. A teraz ludzie mogą się przekonać, że ta agitacja nie była odległa od prawdy.
   A swoją drogą, ciekawa jestem, co teraz zrobią górnicy:)

   Usuń
 4. czyli wychodzi na to, że zagrożenie epidemiologiczne ze strony uchodźców /imigrantów/ nie jest tak wielkie, jak prezio straszył, skoro można się wywalić na ten szczyt i nie wysłać nikogo...
  ale rzeczywiście, wygląda na to, że machina zacina się już na starcie... a raczej nie zacina, tylko po prostu coś się mocno pieprzy...
  tu mi się przypomina oficjalna, premierowa prezentacja którejś wersji Windows ileś tam lat temu... gdy Bill Gates dokonał uroczystego odpalenia systemu, system po prostu się zawiesił i publika zobaczyła błękitny ekran z komunikatem o awarii...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To o Gatesie-super. Dokładnie tak to wygląda- błękitny ekran.
   dzisiaj "frankowicze" stoją pod kancelarią prezydenta i już grożą wyjściem na ulice. Kolejna obietnica nie zrealizowana- ludzie mają dosyć krętactw.
   Biedni, biedni wygrani- ciągle coś od nich się chce i to od pierwszego dnia po osiągnięciu zwycięstwa. A tak miało być ładnie- kwiatki czekoladki, stołeczki, kasa.
   Kolejny raz PiS pokazuje z jakich niedorosłych i nieodpowiedzialnych ludzi jest stworzony.

   Usuń
 5. Bo oni ten temat mają tam gdzie jest najciemniej i zrobią wszystko, aby tych uchodźców nie przyjąć. Więc niech se Europa obraduje i tak dla pisiorów nie będzie to wiążące.
  A w ramach takiej ciekawostki poczytaj sobie projekt konstytucji PIS tylko najpierw zaparz sobie melisy a potem weź kilka głębokich oddechów;-)))

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Blad-404-Konstytucja-wedlug-PiS-mamy-usuniety-plik-00013060
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam w Newsweeku ,że podobno Beata Szydło może nie być premierem, bo Kaczyński cofnął jej nominacje na razie nieformalnie. Są przymiarki, aby to GIiński był premierem. Zaczynają się żreć stąd to całe zamieszanie .

   Usuń
  2. Żarli się już przed wyborami, dlatego Kaczyński zaczął jeździć i agitować. Gliński to taki omnibus, który "zna" się na wszystkim, dlatego przesuwany jest jak pionek w te i we wte. Chyba nie mają na niego pomysłu.

   Przeczytałam całą PiSowską konstytucję ( dokładnie). Bardzo rozbudowana. mnóstwo dodanych określeń typu "narodowy" patriotyczny'", "wartości". Niesamowita władza dla prezydenta, posłowie- święte krowy, którym nawet po upływie kadencji nie można nic zrobić, dodane nowe działy- np. o IPNie, rozbudowane o radiofonii, prawo do nauki religii w szkołach itp.
   Wydaje mi się, że Preambuła do obecnej konstytucji jest o wiele lepsza, bardziej szczegółowa i mocniej "działa". Nowa Preambuła jest miałka i infantylna, już nie mówię, że narusza prawa ateistów.

   Usuń
 6. Komentując rzeczywistość napiszę tylko, że czuję się jak w jakimś programie, w którym wszyscy starają się mnie "wkręcić"... absurd goni absurd i wszystko staje w opozycji do mojej osoby, przecieram oczy i nie mogę w to uwierzyć. Przerażające jest to, że TO dzieje się naprawdę, i po prostu brak mi słów... Do ich projektu konstytucji zwyczajnie nie jestem w stanie nawet zaglądnąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polska zamieniła się w jeden wieki "Bar" albo "Big Brathera". Reality schow po polsku. Błazenek, warczące pittbulle z kancelarii błazenka, Błaszczak, który pluje jadem i gada, jak jakiś nawiedzony prokurator w sprawie. PO, nadęty kaczor, a wszystko to w otoczce szalonej niekompetencji, arogancji, pogardy dla otoczenia, i agresywnego słowotoku.
   Trzeba mieć na pulpicie obie konstytucje, bo na pierwszy rzut trudno ogarnąć, co PiS szykuje.

   Usuń
  2. Autentycznie jestem chora od tego wszystkiego... i przerażona... dobrze, że tu zaglądnęłam, jakoś mi rażniej (cokolwiek to znaczy) :)))
   Znajomi żartują, że powoli zaczynają budować kapliczki w ogródkach... mi nie jest do śmiechu ani trochę.

   Usuń
  3. Kapliczki? A może jednak chramy należałoby:):):) Kiedyś ten opór powinien się zacząć. Nie martw się, ludzi myślących rozumnie i widzących te cyrki jest bardzo dużo. Potrzebna jest tylko wola do działania.
   Robisz piękne rzeczy, może należy teraz, w ramach "ucieczki' od myśli, zająć się nimi na jakiś czas?

   Usuń
 7. A to dopiero początek rządów PiSuaru...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może będzie jeszcze krócej niż w 2007? Przecież coś takiego nie może długo trwać:)

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.