sobota, 2 kwietnia 2016

Terror zinstytucjonalizowany- suplement do poprzedniego posta

"Polskie kobiety powinny wpaść w przerażenie – wszystko wskazuje na to, że wkrótce odebrane im zostaną resztki prawa do przerywania niechcianej ciąży. Będą musiały rodzić nawet ciężko uszkodzone dzieci, po to tylko, by patrzeć jak konają, będą musiały znaleźć w sobie siły, by rodzić dzieci swoim gwałcicielom, będą wreszcie musiały poświęcać swoje zdrowie i życie, by dać zadość rytualnej ochronie zarodka i płodu.
Jeśli wierzyć doniesieniom, to PiS-owski rząd co prawda sam nie rozpęta nowej debaty aborcyjnej, będzie po prostu bardzo życzliwy wszelkim niezależnym projektom ustaw zmuszających kobiety do zrzeczenia się praw do własnego ciała.

Zły i dobry krzyk

Wojna propagandowa już chyba jest szykowana, jakiś czas temu mogliśmy czytać histeryczne wiadomości na portalach promujących torturowanie kobiet o tym, że w  Szpitalu św. Rodziny przy Madalińskiego jakiś abortowany płód wył głośno przez godzinę po zabiegu. To było złe wycie, bo po aborcji.
Prawda rzecz jasna okazała się inna – po legalnej, indukowanej farmakologicznie aborcji nie prowadzono uporczywej terapii ciężko chorego dziecka z licznymi wadami:
Z dokumentacją medyczną zapoznała się też prof. Ewa Helwich, krajowy konsultant ds. neonatologii. Nie miała zastrzeżeń do działania lekarzy ze szpitala przy Madalińskiego. Podkreśla, że sprawa była trudna, bo pacjentka przyjechała spoza Warszawy i jej ciąża nie była prowadzona w lecznicy.
Lekarze musieli szybko podjąć decyzję. Zwołali konsylium ginekologów i neonatologów i stwierdzili, że doszło do ciężkich, nieodwracalnych wad płodu i są przesłanki do ukończenia ciąży – mówiła prof. Helwich. – Działali zgodnie z zapisami ustawy. Z dokumentacji wynika, że dziecko miało pojedyncze uderzenia serca. Zostało odłożone do inkubatora otwartego i zostało okryte. Tak małemu dziecku nie podaje się leków przeciwbólowych doustnie, tylko dożylnie. By to zrobić, należałoby wykonać wkłucie, ale to powodowałoby jedynie dodatkowy ból i byłoby uporczywą terapią, gdyż to dziecko nie mogło być uratowane. Dobrze, że pozwolono mu godnie i w spokoju odejść.
Z naszych informacji wynika, że dziecko prócz stwierdzonej wady genetycznej w postaci zespołu Downa miało też nieprawidłowo działające nerki i wadę serca. – Takie wady serca można operować, ale gdy urodzone dziecko waży trzy kilogramy, a nie 500 gramów – tłumaczy prof. Helwich.
Przedstawiciele szpitala twierdzili już kilka dni temu, że informacje telewizji Republika o płaczącym przez godzinę dziecku są nieprawdziwe.
500-gramowe dziecko nie jest w stanie głośno płakać. Jego płuca są tak niedojrzałe, że może co najwyżej kwilić – mówi prof. Helwich i dodaje, że gdy dochodzi do przedwczesnego porodu i rodzi się żywe dziecko ze skrajnie małą wagą, wieloma wadami i nie ma szans na przeżycie, wtedy lekarze dają je w ramiona matki, ale w tym przypadku było to niemożliwe.
Ta historia oczywiście doprowadza zwolenników torturowania kobiet do wściekłości. Nie tak powinno się to rozgrywać. Ideałem jest dla nich, gdy kobietę zmusi się do kontynuowania ciąży, a następnie patrzenia, jak po urodzeniu dziecko kona przez dwa czy trzy dni, tak jak to miało miejsce z pacjentką Chazana, która patrzyła na swoje anencefaliczne dziecko, z wypadająca gałką oczną i bez mózgu, jak powoli umiera od niedających się opanować infekcji.
Serca zwyrodniałych prolajfowców radowały się na myśl o poświęceniu, do jakiego ją szlachetnie zmuszono. Czy jest coś piękniejszego dla obrońcy życia, niż gałka oczna zwisająca na szypułce nerwu i naczyń krwionośnych, dyndająca na policzku skrajnie niedorozwiniętego dziecka?
Tak, prawdopodobnie jest kilka rzeczy piękniejszych, pouczają nas o nich podręczniki patologii rozwoju. Dziecko może na przykład cierpieć na rybią łuskę arlekinową. Cała jego skóra jest wtedy pękającą raną. Trudno, będąc obrońcą życia, nie czuć słodyczy tej sytuacji: sztywna skorupa pokrywające małe ciałko, która trzaska przy każdym poruszeniu, otwierając wrota bakteryjnych infekcji i wysyłając potężne strumienie sygnałów bólowych. Dzieci anencefaliczne mogą być źródłem emocjonalnego horroru dla rodziców, ale subiektywnie, z braku mózgowia, nic prawdopodobnie nie odczuwają. O dzieciach z łuską arlekinową tego powiedzieć nie można – ich mózgi są zasadniczo sprawne.Dziecko cierpiące na łuskę arlekinową.
Ich krzyk jest zapewne dla prolajfowców dobrym wyciem, tym bardziej, że przecie może trwać lata, dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny, bo kiedyś takie dzieci umierały w kilka godzin, do kilku dni po porodzie:
W czwartek 5 kwietnia 1750, udałem się zobaczyć najbardziej godne pożałowania dziecko, urodzone ostatniej nocy z Mary Evans w Charleston. Wszyscy którzy je widzieli byli zdumieni, i ja też ledwo wiedziałem jak to opisać. Skóra była sucha i twarda, i wyglądała jak popękana na małe kawałki, nieco przypominając łuski ryby. Usta były duże, okrągłe i otwarte. Nie miało nosa zewnętrznego, ale dwa otwory w miejscu gdzie powinien znajdować się nos. Oczy wydawały się być kawałkami skrzepłej krwi, wybałuszone, wielkości śliwek, stanowiąc przerażający widok. Nie było uszu zewnętrznych, tylko otwory gdzie powinny się znajdować. Dłonie i stopy wyglądały na opuchnięte, były skurczone i dosyć twarde. Tylna część głowy była otwarta. Wydawało dziwny krzyk, bardzo niski, którego nie potrafię opisać. Żyło około 48 godzin i było jeszcze przy życiu gdy je zobaczyłem.
A cierpienie, jak wiadomo, uszlachetnia, więc choć takie dziecko nic w życiu, poza nieludzkim bólem, nie pozna, to i tak warto, by sobie trochę pocierpiało. Dzięki całkowitej delegalizacji aborcji takie dzieci będą wreszcie uratowane od gehenny aborcji na zarodkowym lub płodowym etapie życia, gdy jeszcze ich wcale, jako odczuwających istot, nie było, gdy niczego nie czuły.

Piękno aborcji

Nawiasem mówiąc widzę ponurą ironię w oburzeniu prolajfowych zwolenników torturowania kobiet na fakt, że w szpitalu przy Madalińskiego nie prowadzono uporczywej terapii dziecka, które urodziło się w wyniku indukowanego poronienia. Powinni być zachwyceni, że przeżyło koszmar aborcji.
Widzicie, zwyczajna narracja zwolenników torturowania kobiet jest taka, że aborcja to straszna jatka. Wiadomo – te wszystkie porozrywane płodziki straszące z plakatów prolajfowców. Albo wycinki ze starych podręczników, pokazujące rzekomą normę aborcji. jak te używane ostatnio przez jedną z czołowych fundacji walczących z prawami kobiet, gdy żebrała o pieniądze, na których widać bezduszne procedury miażdżenia karków niewiniątkom:
Skoro aborcja tak wygląda, czy to nie dziwne, że w szpitalu Madalińskiego dziecko żyło? Powinno być porozrywane, mieć pogruchotany kark i tak dalej. Oczywiście to brednie. Nikt tak dziś aborcji nie przeprowadza, bo robi się ją, w cywilizowanych warunkach, farmakologicznie – indukując poronienie. Takoż skrobanki to ponury aspekt aborcyjnego podziemia, gdzie trzeba ciążę szybko usunąć w ramach krótkiego zabiegu, bez poddawania kobiety obserwacji.
Nie wolno też wreszcie zapominać o tym, że wszystkie te ładne zdjęcia płodów, z taką chęcią wykorzystywane przez zwolenników torturowania kobiet jako kontrast dla aborcyjnej rzeźni:
Najczęściej płodów z ciąży pozamacicznej, która stanowi wielkie zagrożenie dla życia kobiety. Gdy zarodek zagnieździ się poza macicą, może się rozwijać, ale prędzej czy później dochodzi do poważnych komplikacji, na przykład pęknięcia jajowodu, rozerwanego rosnącym płodem.
Usunięcie patologicznej ciąży jest fundamentalnym obowiązkiem każdego lekarza dbającego o zdrowie i życie pacjentki. Obowiązkiem, który wkrótce zostanie zdelegalizowany, tak jak stało się to w 2006 roku w Nikaragui, co sprawiło, że lekarze zaczęli bezczynnie przyglądać się, jak ich pacjentki umierają od ciąż pozamacicznych. W promowaniu tego zwyrodnialstwa jak zwykle prym wiedzie Kościół katolicki.
Zakaz aborcji w działaniu: Salwador
Jednym z krajów, gdzie panuje całkowity zakaz aborcji, jest Salwador. Z punktu widzenia Polski jest on szczególnie interesującym przykładem, bo przez wiele lat, to jest od 1973 roku, panował tamkompromis aborcyjny, nader podobny temu, którym dręczone są teraz kobiety w Polsce. Tak więc aborcja była co do zasady nielegalna, z kilkoma wyjątkami:
 • gdy ciąża była wynikiem gwałtu,
 • gdy płód był ciężko uszkodzony,
 • gdy poronienie wynikało z zaniedbań matki.
Prawo do było także klasistowskie: kobiety o nieposzlakowanej opiniimogły liczyć na obniżenie kary, jeśli zgodziły się na aborcję celem ochrony swojej reputacji.
Pierwsze próby rozszerzenia prawa do torturowania kobiet w niechcianej ciąży podjęto w 1992 roku. Prolajfowe organizacje, mocno wspierane przez zawsze stający po stronie dręczycieli kler katolicki, złożyły wtedy propozycje ustaw znoszące wszelkie wyjątki od zakazu aborcji.
Nie udało się.
Dopiero w 1998 roku wprowadzone pożądane przez religijnych fundamentalistów zmiany i zakazano wszelkiej aborcji, nawet tej ratującej życie kobiety. Efekty? Opisuje je raport Międzynarodowego Komitetu Praw Człowieka.
W Salwadorze karane więzieniem są nawet kobiety, które poroniły w wyniku komplikacji ciążowych. Strach przed więzieniem sprawia z kolei, że wiele z nich zwyczajnie boi się udać do lekarza, gdy w trakcie ciąży dzieje się z nimi coś nie tak, gdyż ryzykują, że objawy choroby zostaną odebrane jako dowody na próbę zabicia zarodka czy płodu.
Ten strach nie jest irracjonalny. Raport opisuje przykład 30-letniej Marii Edis Hernández Méndez de Castro, która zemdlała w trakcie ciąży i obudziła się w szpitalu. Skazano ją na 30 lat więzienia za próbę morderstwa dziecka. Jakie były podstawy wyroku? Otóż stwierdzono, że ciąża była wynikiem zdrady małżeńskiej, kobieta przejawiła zachowania wbrew naturze, to znaczy nie otoczyła nowo-narodzonego dziecka intensywną opieką, wydawało się też sędziom, że swój interes stawiała ponad interesem dziecka.

30 lat odsiadki za rzekomą próbę aborcji, o której wnioskowano na podstawie tego, że kobiecie nie było dość lubo po porodzie.

Inny przykład to Glenda Liseth Figueroa Castañeda, samotna 19-letnia matka 4-letniego dziecka. W trakcie ciąży nigdy nie doświadczyła wizyty u lekarza, gdyż nie było jej stać na opiekę medyczną. Gdy pewnego dnia po prostu urodziła dziecko w toalecie i zaczęła mocno krwawić, zadzwoniła po pomoc do matki. Trafiła tym sposobem do szpitala, tam pielęgniarka zadenuncjowała ją na policję. Glenda trafiła na trzydzieści lat do więzienia, jej dziecko trafiło do sierocińca.
Salwador to kraj ukazujący do jakiego piekła doprowadzają chrześcijańscy fundamentaliści, gdy pozwoli się im stanowić prawo. Najbardziej groteskową, choć zarazem niebywale tragiczną, historię stanowił przypadek Beatriz. Ta 22-letnia kobieta cierpiała na toczeń, który zdążył już jej zniszczyć nerkę. Gdy zaszła w ciążę lekarze powiedzieli jej, że nie przeżyje, jeśli będzie próbowała donosić. Co więcej okazało się, że jej płód jest anencefaliczny, czyli nie posiada mózgu (innymi słowy to przypadek trochę podobny do przypadku pacjentki Chazana). Lekarze orzekli, że nawet donoszony umarłby w chwilę po porodzie.
Lekarze złożyli u rządu prośbę o pozwolenie na aborcję. Sprawa trafiła przed Sąd Najwyższy, który odmówił prawa do aborcji. Życie płodu, nawet bezmózgiego, okazało się nienaruszalne, choćby ceną był życie umózgowionej, czującej kobiety.
Co ciekawe ostatecznie uratowano życie Beatriz, przeprowadzając u niej wczesne cesarskie cięcie. Ta procedura, jak zauważyli komentatorzy, nie różniła się od tego, co zrobiono by w tym przypadku, gdyby Beatriz dostała pozwolenia na aborcję. Jedyna różnica dotyczyła tego, co zrobiono potem z bezmózgim płodem – podawano mu płyny, przedłużając jego agonię do pięciu godzin. Dzięki temu urzędnicy mogli jednak oddać się rytualnej hipokryzji i mówić, że nie przeprowadzono aborcji. Prolajfowcy wprost zdradzili zadowolenie, że dziecko zmarło z przyczyn naturalnych, choć mnie osobiście intryguje takie rozumienie natury, że obejmuje nowoczesną opiekę neonatologiczną i podawania płynów bezmózgiemu płodowi, wyjętemu w trakcie ciąży z ciała matki.

Oczywiście aborcje, takie prawdziwe, nadal są masowo przeprowadzane w Salwadorze. To kraj, w którym co trzecia ciąża jest ciążą kobiety lub dziewczyny młodszej niż 19 lat. Wynika to z zupełnego braku dostępu do antykoncepcji.

Innymi słowy jedyną formą regulacji płodności, jaka dostępna jest dla kobiet, jest pokątna, niebezpieczna aborcja, zwykle robiona własnymi rękoma, lub dzieciobójstwo.
Przy czym własnymi rękoma należy rozumieć całkiem dosłownie – wbijanie sobie drutów i wyciąganie za ich pomocą płodów jest jedną z popularniejszych metod. Tudzież wlewanie mydła lub żrących płynów wciśniętymi do macicy rurkami.
Tak wygląda cywilizacja życia w praktyce."

Sylwstr: Oblicza aborcji w http://codziennikfeministyczny.pl/slwstr-oblicza-aborcji/

10 komentarzy:

 1. A kogo to pani premier ma na myśli mówiąc o powołaniu ekspertów....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem. Pani premier jest dla mnie nikim. po prostu ZERO. Pewnie jej eksperci również będą reprezentowali poziom pani ZERO. Należy się spodziewać ekspertów w stylu ekspertów powołanych do zbadania katastrofy smoleńskiej. Sami "fachowcy" od katastrof. Eksperci pani ZERO to pewnie będą mężczyźni z wielkim doświadczeniem w rodzeniu dzieci, przeżywający comiesięczny strach, że jest wpadka, umiejący z wielkim poświęceniem opiekować się przez 24 godziny na dobę dzieckiem z wieloma niepełnosprawnościami(niewidzące, niechodzące-roślinka). Kilku pewnie przeżyło ciążę pozamaciczną. Na pewno wszyscy chodzą co pół roku do ginekologa na kontrolę, a paru wycinało cysty na jajnikach, co u dwóch spowodowało komplikacje. Znajdzie się także taki, który samotnie wychowuje trójkę dzieci i ma tylko jedną pensje, bo żona alkoholiczka został wyeksmitowany, a ten pan ma nareszcie spokój do leczenia traumy po horrorze przemocy. Niestety, jego pensja przekroczyła o 2 złote dochód i nie dostanie grosza na swoje dzieci w ramach 500+.
   Oczywiście, znajdzie się paru panów sukienkowych aby zadbać o czystość sumienia. No i ze dwóch panów, którzy zostali zgwałceni i kazano im rodzić te dzieci z gwałtu.
   Kogoś zapomniałam? Ach tak, nieletni chłopcy, którzy ulegli księżom, zaszli w ciążę i kazano im to donosić i rodzić, a potem im te dzieci odebrano, bo nieletni nie decyduje o swoim dziecku. No może jeszcze i ten pan, który musiał podrzucić swoje dziecko, choć bardzo tego nie chciał, do okienka życia- matka wywaliła go z domu, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, a partnerka poszła w siną dal.
   Dobra.... ktokolwiek to będzie, to uważam, że komisja-eksperci są zbędni. Tu nie trzeba ekspertów, aby dać kobietom prawo o decydowaniu o swoim ciele i swojej rozrodczości.

   Usuń
 2. Ten tepy narod pozwala sie odmozdzac klerowi, a glos garstki ludzi myslacych to wolanie na puszczy. Zamiast gremialnie zaczac bojkotowac kosciol, nie pozwolic kierowac wlasnym zyciem bandzie chciwych pedofilow i zboczencow, daje im sie jeszcze wieksze przywileje, dotacje finansowe i wladze, a wszystko kosztem obywateli.
  PiS zniszczy to panstwo i obywateli, spowoduje jeszcze wiekszy exodus ludzi, ktorzy beda chcieli po prostu zyc normalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upiekłam ciastka, zapach dał mi poczucie bezpieczeństwa. Szkoda, że to tylko na chwilę, bo zaraz potem cholera mną trzasnęła, gdy pomyślałam, co się wyrabia w ... jak bardzo chciałabym napisać- "moim kraju", ale ja coraz bardziej czuję się zepchnięta, duszę się tu, przestaję cokolwiek rozumieć. Gdzie są normalni ludzie, którzy tak, jak ja chcą powiedzieć- DOŚĆ!

   W poniedziałek wielkanocny w jednym z kościołów wiejskich ksiądz wyprosił z kościoła matkę z niepełnosprawnym (dosyć mocno upośledzonym- coś tam sobie pokrzykiwało w trakcie mszy) dzieckiem. Nikt nie opuścił kościoła razem z matką, w ramach protestu.

   Usuń
 3. Osobiście jestem u kresu wytrzymałości psychicznej gdy słucham tego bredzenia obecnej władzy.Nieważne, że już jestem poza okresem rozrodczym-przeżycia z tej dziedziny spowodowały, że każdy kontakt z lekarzami tej dyscypliny medycznej wprawia mnie w drgawki.Cieszę się natomiast niezmiernie, że moje dziecko nie mieszka w tym kraju-raju i bardzo rzadko tu bywa. Ta radość przeważa nawet nad tęsknotą za nią i wnukami.
  Jedyne co mogę powiedzieć o sprawującym władzę ugrupowaniu- ludzie bez odrobiny honoru, godności i empatii. Żałosne indywidua, które latami nie mogły się dorobić jakichkolwiek stanowisk, bo po prostu byli ( i są nadal) zbyt kiepscy.
  Stosunek kościoła do kobiet jest zastanawiający, co jednoznacznie wskazuje na fakt, że ludzie, którzy mają wykształcenie teologiczne mają w nosie (lub nieco niżej) wszelkie Boskie przykazania. Dla tych niewyżytych samców każda kobieta jest uosobieniem zła, bo po prostu ją winią za własne chucie. Był w moim życiu tzw. okres poszukiwań, gdy czytałam b. wiele pozycji z dziedziny teologii. Podsumowanie wyszło
  jednoznaczne- teoria, zasady chrześcijańskie a praktyka to dwie zupełnie różne sprawy.
  Kościół w Polsce jest niestety zacofany, osadzony w realiach zapyziałego średniowiecza i nie zmienią tego ani neonowe krzyże na wieżyczkach dzwonnic ani wprowadzona elektronika do nagłośnienia ich "umoralniających" kazań.
  A poza tym- nie da się ukryć, że spora część polskiego społeczeństwa bardzo dobrze się czuje z tym wszystkim co wyczynia pis. To ludzie, którzy latami nauczyli się żyć na zasadzie "Panu Bogu świeczkę i Diabłu ogarek" a wiara w Boga w niczym im nie przeszkadza w biciu żon, gwałceniu kobiet, maltretowaniu zwierząt, okradaniu sąsiadów, podpalaniu.Podrepczą do spowiedzi, odmówią ileś tam "zdrowasiek" w ramach pokuty i fruuu- dalej można tak samo robić.
  Nie widzę żadnego "światełka w tunelu".
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ja się już pogubiłam w tych ich argumentach i stosunku do kobiet. Uprawiają kult Maryji, czczą ją bardzo, a nie widzą człowieka w kobiecie. Poza tym, jak tak bardzo im to solą w oku, to niech mówią tylko o swoim środowisku-katolickim, wierzących, a nie wrzucają wszystkich do jednego worka. Mnie tak po drodze z KK, jak krowie z baletem. Nie rozumiem, dlaczego on ma stanowić o losie kobiet niewierzących lub innych wyznań.
   Sama Szydło jest obrzydliwa twierdząc, że jej sumienie.... sory, jej sumienie dotyczy tylko jej osoby, jeżeli ma władzę, to nie powinna jej używać, by narzucać swoje sumienie innym ludziom. Dlaczego jedno sumienie ma być podstawą do regulowania pozostałych sumień?

   I to jej sumienie mnie nie obchodzi, jak jest katoliczką, to niech się stosuje do zaleceń swojej wiary, a mnie da spokój.
   W ogóle, jeżeli katolicy naprawdę wierzą i chcą stosować zalecenia swojej wiary, to nic nie stoi im na przeszkodzie. Szkopuł w tym, ze oni są "wyuczeni' wiary, a stosują się do zaleceń swojego Kościoła wtedy, kiedy jest to im na rękę.
   Twierdzenia kobiet katolickich, że ich to nie dotyczy są obłudne i egoistyczne.
   Tak się jakoś składa, że przypadki zachodzenia w ciążę są niezależne od wyznawanej wiary. Gwałciciel nie patrzy, nie pyta czy gwałci katoliczkę.
   Wpadki zdarzają się kobietom niezależnie od ich wiary.
   Płody upośledzone i ciąże pozamaciczne też nie wybierają tylko kobiet niewierzących.
   Sytuacja materialna i rodzinna też bywa niezależna od tego czy jest rodzina wierzących, czy niewierzących.
   Kobiety powinny także pamiętać o swoich córkach, synowych, siostrach, przyjaciółkach... a nie patrzeć tylko na czubek swojego nosa, "bo ja się upilnuję".
   Tak naprawdę to żadna kobieta w wieku rozrodczym nie jest "bezpieczna" w tym względzie.
   Każdej może się przydarzyć niechciana ciąża.
   Niechciana to znaczy NIECHCIANA. Nie chcę/nie mogę i już.
   NIE chce NIE mogę dotyczy również stanu psychicznego kobiety.
   NIE chcę, bo nie czuję się na siłach być w ciąży, rodzić, wychowywać dziecko. NIE mam w sobie tego czegoś by być matką.
   NIE mogę, bo noszę w sobie śmiertelną chorobę.
   NIE mogę, bo czuje się słaba psychicznie do podjęcia roli matki.
   NIE chcę, bo MAM PRAWO NIE MIEĆ DZIECKA
   i w końcu
   NIE MUSZĘ SIĘ Z MOJEJ DECYZJI TŁUMACZYĆ

   Usuń
 4. Moje zdanie o aborcji znasz, więc nie będę się powtarzała. Myślę jednak, że ta ustawa nie przejdzie, mimo że rządzi PiS choćby, dlatego, że w interesie tych osobników leży nie zmienianie i chronienie tego zgniłego kompromisu antyaborcyjnego. Jeśli go naruszą to jest 100% pewne, że następna władza, jaka przyjdzie tą ustawę zliberalizuje i nie będzie bawiła się w żadne kompromisy z Katolami. Zliberalizują ją może nie tak jak w Wielkiej Brytanii, ale jak w Czechach lub na Słowacji a tam aborcja jest dozwolona bez ograniczeń do 12 tygodnia ciąży. Byliby debilami gdyby ustawa całkowicie zakazująca aborcji weszła w życie. Poza tym PiS ma tak wielu wrogów, że ta ustawa dodatkowo zraziłaby ludzi do tej formacji. Ten, kto zainicjował podpisy pod ustawą zakazującą aborcję ten PiSowi zrobił duży kłopot którego trudno będzie im rozwiązać zwłaszcza ,że tylko Kościół ich popiera .
  Ja mam tylko jedno pytanie czy ta ustawa ma także dotyczyć zakazu usuwania ciąży pozamacicznej ? Bo jeśli tak kobiety będą umierać z powodu ciąży pozamacicznej .

  Myślę Jaskółko, że ten temat jest po raz kolejny tematem zastępczym mającym wzbudzać emocję, Ma odwrócić uwagę od ważniejszej sprawy. Tym razem jest to ustawa o sprzedaży ziemi oraz ograniczeniom w sprzedaży swojej własności. Jeśli masz jakieś pole to nie sprzedaż ziemi kupcowi, który zaproponuję ci najwyższą cenę, ale musisz sprzedać je rolnikowi, który jest Polakiem. Nie będzie chyba możliwości sprzedaży ziemi np..Francuzowi czy Niemcowi. A to jest poważny problem, bo chcą utrudnić życie zwykłym ludziom. Poza tym jest jeszcze sprawa, tzw. parków, które się rozrastają, co powoduje, że ludzie mieszkający na terenach blisko parku nie mogą np. zmienić dachu swojego domu, nie mogą budować nowych domów. itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy jest tematem zastępczym. Nawet jeśli, to jest to barbarzyństwo tak traktować kobiety. Chodzi mi o ciągłe wzbudzanie w nich strachu i niepewności. To tak, jakby kot bawił się myszą. Jest to wredna arogancja i nieliczenie się z kobietami.
   I nie jestem pewna, czy ta ustawa nie przejdzie. Kaczyński jest opętany, jego świta nie zna granic w gnębieniu ludzi, a w sejmie mają większość. W dodatku PSL zachowuje się kompletnie dla mnie niezrozumiale. Wstrzymało się od głosu przy głosowaniu nad ustawa o obrotem ziemia, która jest ewidentnie na szkodę rolników. Myślę, że PSL poprze PiS w ustawie antyaborcyjnej.
   ustawa o obrocie ziemia jest także antyspołeczna.
   Ja przestaje rozumieć motywy, którymi kieruje się PiS. To jest kompletny demontaż państwa i fundowanie ludziom niewyobrażalnych trudności, odbieranie im wszystkiego, co dla nich jest ważne. Czyżby szykowała nam się Korea Północna bis?

   Usuń
 5. Podzielam w pełni Twoje poglądy i obawy więc nie będę ich powtarzać.
  Tylko, że ja mam pretensje paradoksalnie do kobiet. Bo to my wychowujemy synów i córki, to my wpajamy im przekonania i zasady, oczywiście ojcowie też, ale ci ojcowie są rodzeni i wychowywani przez nas kobiety.
  To my rodzimy i wychowujemy premierów, księży, ginekologów, obrońców życia, prokuratorów....
  Dopóki kobiety nie zrozumieją, że to od nas zależy czego nauczymy nasze dzieci, nic się nie zmieni.
  Nie rozumiem premier Szydło, nie rozumiem pani Terlikowskiej, nie rozumiem pani Pawłowicz i wielu innych kobiet popierających "piekło Kobiet". Chyba, że jak mówi mój średni potomek to trzecia płeć?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.