czwartek, 22 września 2016

Co można zrobić z pudełkiem po butach, czyli o prezentach pod choinkę.

"Czy miłość można spakować do pudełka? Uczestnikom ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę” udało się to już ponad 65 tysięcy razy! Uczestnikiem tej akcji charytatywnej dla dzieci zagrożonych ubóstwem z trzech państw Rumunii, Ukrainy i Białorusi może zostać każdy. Już dziś.
Akcja „Prezent pod choinkę" rozpoczyna się po raz kolejny. Aby prezenty dotarły do dzieci na czas, trzeba już zacząć działać. Do listy koordynatorów akcji można przyłączyć się w każdym miejscu w Polsce, zachęcając do zrobienia paczki znajomych, rodzinę, pracowników firmy, członków parafii czy organizacji społecznych. Materiały promocyjne bezpłatnie przekazuje główny organizator akcji - Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Dzięgielowa.
Jak można pomóc w tej akcji? - Działania dla każdego uczestnika akcji są bardzo proste: odłożenie tekturowego pudełka (najlepiej po butach) i skompletowanie rzeczy, które będą miłą niespodzianką, ale także pomocą dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi - wyjaśnia Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji.
Dlatego obok zabawek organizatorzy zachęcają do zakupu szczoteczki i pasty do zębów, rękawiczek, czapki, ciepłej bielizny, drobnych artykułów szkolnych i higienicznych. Oczywiście ważne są słodycze, ale uwaga: ich data ważności do spożycia musi być po 1 kwietnia 2017 roku.
- Przede wszystkim jednak darczyńca musi zdecydować dla kogo przygotowuje paczkę i taką informację zamieścić na pudełku. Po pierwsze wybrać: chłopiec czy dziewczynka, po drugie wskazać grupę wiekową pomiędzy: 2-5, 6-8, 9-11, 12-15 lat. To bardzo ważne - podkreśla Bożena Giemza. Tak zrobioną paczkę należy dostarczyć do najbliższego koordynatora. Nie wiesz gdzie konkretnie na terenie powiatu cieszyńskiego przyjmowane są gotowe paczki? Rzuć okiem na mapkę
Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na przygotowanie paczki, zrób przelew. Osoby te mogą wpłacić kwotę 60 zł (50 zł - prezent, 10 zł - koszty przesyłki paczki do dziecka) na konto: ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów, z dopiskiem „Wirtualna paczka”.
Akcja robienia paczek trwa do 13 listopada br. Po tym terminie organizatorzy rozpoczynają prace związane z transportem paczek z całej Polski i ich ekspedycją zagraniczną oraz restrykcyjnymi przepisami celnymi."
8 komentarzy:

 1. Świąteczną paczkę zawsze szykuję dla konkretnej rodziny na Ukrainie.Ponieważ jest tam tylko jedno dziecko i to mocno zadbane, dbam o odrobinę luksusu i radości dla jego "dorosłych". Posyłam zawsze bakalie i nieco wytworniejsze dla (damskiej części rodziny) kosmetyki bo wiem, że wszystkie kobiety z tej rodziny zaoszczędzą na sobie, by tylko dziecko miało.Teraz chłopaczek idzie do zerówki, więc mu skompletuję kredki, ładne zeszyty, polskie książeczki do kolorowania, farby, bloki rysunkowe takie typu A-4.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta akcja trwa już wiele lat i jest skuteczna. Ważne jest to, że każda paczka ma określonego adresata. Kłopot w tym, że do pudełka po butach mało rzeczy wchodzi.

   Usuń
  2. chyba, że po narciarskich albo przynajmniej rolkach...

   Usuń
  3. Po narciarskich... koszt prezentu to około 50 zeta. Hmmmmm....prezent o większych gabarytach chyba:)

   Usuń
 2. Się mocno zastanawiam, bo idea warta tego. Ponieważ na tej mapce mam wszędzie daleko, bardziej konkretnie pomyślę, jeśli zdążę, na Śląsku, bo się na dłużej wybieram.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zdążyć do 13 listopada. koszt paczki to około 50 złotych+ 10 przesyłka. To organizują ewangelicy, dlatego w punktach ich misji są paczki zbierane.

   Usuń
 3. akurat przedwczoraj kupiłem sobie nowe buty i pudełko się wczoraj przydało... rozumiem, że paczka do Mołdawii wysłana prywatnym kanałem też się liczy?...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wiem. To jest akcja i chyba należy zanieść paczkę do punktu.

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.