środa, 2 listopada 2016

Rząd kupczy wolnością kobiet- wycena trwa. Witajcie w państwie zwyrodniałych samców."Rządowy program wsparcia dla rodzin 'Za życiem'" trafił pod obrady posłów. Jego autorzy, w tym m.in. Patryk Jaki i Teresa Wargocka, proponują kobietom, które urodzą chore dzieci, 4 tys. złotych jednorazowej zapomogi.


Poza pieniędzmi, rząd oferowałby rodzicom 10 dni w hospicjum perinatalnym, specjalistyczną opiekę dziecku do momentu ukończenia 18. roku życia, a rodzinie wsparcie psychologiczne. M.in. to zakłada projekt, nad którym pracowali Patryk Jaki, Wiesław Janczyk z ministerstwa finansów, Sebastian Chwałek (MSWiA), Jarosław Pinkas z resortu zdrowia czy - jedyna kobieta w tym gronie - Teresa Wargocka (MEN).
Projekt autorstwa wymienionych osób dotyczy "wsparcia w zakresie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej oraz instrumentów polityki na rzecz rodziny, m.in. świadczeń gwarantowanych, do których szczególnie należy zapewnienie dostępności dla kobiet w ciąży oraz ich dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu".
Beata Szydło w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że "Za życiem" będzie kompleksowym programem wsparcia. – Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują – mówiła premier. Wcześniej Jarosław Kaczyński twierdził, że PiS doprowadzi do sytuacji, w jakiej na świat będą przychodzić dzieci "skazane na śmierć" i "mocno zdeformowane".

Od momentu odrzucenia projektu Ordo Iuris wedle którego aborcja byłaby w Polsce całkowicie zakazana, posłowie partii rządzącej coraz chętniej wypowiadają się o prawach kobiet. Ostatnio marszałek Senatu stwierdził, że te, które protestowały na ulicach, nie rozumieją pojęcia "aborcja" i że wspierająca je część społeczeństwa jest niewyedukowana. Twierdził, że chore dzieci "powinny żyć". 

 http://natemat.pl/193679,4-tysiace-za-donoszenie-wadliwej-ciazy-do-sejmu-wplynal-rzadowy-projekt-ustawy-za-zyciem

Co Wy na to? Mnie brakuje słów, ale doszłam do wniosku, że to straszni zwyrodnialcy, którzy chcą handlować cierpieniem kobiet i dzieci oraz ich rodzin.  

A tu wypowiedź matki dziecka z zespołem Downa
 http://natemat.pl/193689,to-zart-matka-dziecka-z-zespolem-downa-nie-moze-uwierzyc-ze-rzad-te-4-tysiace-wymyslil-napra

Tak wyglada panstwo samców
" Projekt przygotował międzyresortowy zespół ds. opracowania projektu „Rządowego programu wsparcia dla rodzin ‚Za życiem'”. W skład zespołu wchodzą m.in. Patryk Jaki (ministerstwo sprawiedliwości), Wiesław Janczyk (min. finansów) , Krzysztof Michalkiewicz (przewodniczący, min. rodziny), Grzegorz Szrajber (wiceprzewodniczący, KPRM), Jarosław Pinkas (min. zdrowia), Kazimierz Smoliński (min. infrastruktury), Sebastian Chwałek (MSWiA)
oraz jedyna kobieta w zespole, Teresa Wargocka z Ministerstwa Edukacji Narodowej."
 https://oko.press/4000-plus-tyle-rzad-da-matkom-ktore-donosza-ciaze-uszkodzeniem-plodu/

40 komentarzy:

 1. Na "wsparciu psychologicznym" to niech sobie zupy ugotują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz też nie ma tego wsparcia, chociaż jest zapis w ustawie obowiązującej.

   Usuń
 2. A tak naprawdę to wsparcie psychologiczne i przymusowe leczenie psychiatryczne powinno dotyczyć całkiem sporej grupy ludzi sprawujących dziś władzę.
  Ciekawa jestem co mówiłby jeden z drugim gdyby urodziło mu się dziecko zdeformowane, niezdolne do samodzielnego życia.
  Zaczynam się cieszyć, że już jestem stara.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobacz, kto to opracował. Same chłopy. W głębokim "poważaniu" mają losy kobiet i rodzin.

   Usuń
 3. Nie wiem, czy smiac sie czy plakac. Jezeli kobieta urodzi ciezko chore i uposledzone dziecko, skasuje 4000 i dziecko dokona zywota, wystarczy akurat na pogrzeb. Gorzej, jesli przezyje, bo wtedy laskawy rzad zostawi ja bez pomocy, bo ich nie interesuja dzieci juz urodzone, wazniejsze ich zdaniem sa zarodki i plody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile się nie mylę takim dzieciom, które przeżyją przysługuje już zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 1300 zł do osiemnastego roku życia.

   Usuń
  2. Taaaaaaa, nie mylisz się. Matki, które pobierają taki zasiłek powinny całować łaskawców po rękach.

   Tak, jak w sprawie protestu kobiet, dotyczącego ograniczania ich praw, tak teraz widzisz jeden tylko aspekt- już dostają 1300. Kobiety, według Ciebie, robią aborcję z powodu "widzimisię", a problem niepełnosprawności sprowadzasz do poziomu kasy.

   Już mi się nie chce, naprawdę. Zastanów się, co z takim człowiekiem ma być po 18 roku życia, kiedy kończy się zasiłek, a rodzice są o 18 lat starsi? To jest jedno pytanie wśród mnóstwa innych, a wszystko sprowadza się do jednego- jak kobieta/rodzice nie chcą takiego płodu/dziecka, to powinni mieć prawo usunąć, bez tłumaczenia się.

   Usuń
  3. Panterko- o to właśnie chodzi, ze teraz nie ma finansów na pomoc dla już urodzonych dzieci upośledzonych. Te wszystkie 'pomoce' są zapisane w starej ustawie. Oni dodali tylko ten jednorazowy zasiłek. No i oczywiście teraz spróbują zaszantażować protestujące kobiety, a potem wprowadzą całkowity zakaz aborcji. A kasa się kończy.

   Usuń
  4. I co z tego zasiłku? Przy bardzo uszkodzonym dziecku te 1300zł to kropla w morzu potrzeb a fakt, że ukończyło 18 lat nie powoduje nagle jego cudownego ozdrowienia i nadal ten człowiek wymaga opieki i nie jest w stanie sam na siebie zarobić. Mam znajomą, która urodziła dziecko z całym wachlarzem rozmaitych wad sercowo-naczyniowych. Gdy dziecko było małe nikt u nas nie umiał mu pomóc i wyleczyć, bo za małe, a gdy skończyło 18 lat i w dalszym ciągu wymaga pomocy i opieki to orzekli z kolei, że już żadna operacja nie pomoże, bo "za stary". A ZUS ze swej strony twierdzi, że nie może temu chłopakowi pomóc, bo brak podstaw prawnych.Koło się zamknęło, a chłopak ciągle się zastanawia po co mu takie życie jakie ma.

   Usuń
  5. An... ludzie nie patrzą starcza-nie starcza, patrzą tak, jak nasz tutejszy komentator- już dostaje 1300 zeta,ale szczęście, ale bal....
   A tak sobie myślę, ze nie każdy racjonalizm życiowy jest nieludzki-to odnośnie usuwania wadliwych płodów. Jakkolwiek brzmi to brutalnie, to jednak należy przeliczyć za i przeciw.

   Usuń
 4. Nadal nie moge uwierzyc, ze ta banda zwyrodnialców znowu zdolala przekroczyc wszelkie granice przyzwoitosci :(((. (Leciwa)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jednej rzeczy nie rozumiem, dlaczego tak usilnie państwo i chce, aby rodziły się dzieci kalekie i niepełnosprawne przecież, jeśli będą się rodzić kaleki to państwo będzie musiało na nie płacić mniej lub więcej, ale zawsze.Przecież to jest totalnie nieekonomiczne. Społeczeństwo jest coraz bardziej chore i kalekie nie ma dziecka, które nie rodziłoby się bez jakiś defektów np. alergii. Czy to kalectwo się jakoś opłaca, czy ktoś to wyliczył, ze państwu osoby niepełnosprawne są ekonomicznie przydatne? Z tego, co wiem 15 mln osób ludzi w Polsce jest gospodarce niepotrzebne, zdrowych ludzi, ale, do czego są potrzebni w takim razie kaleki i osoby wymagające opieki do końca życia?
  A najdziwniejsze jest dla mnie to, że postulują o całkowity zakaz aborcji osoby nienawidzące socjale i jakiejkolwiek pomocy społecznej …
  Ja rozumiem, ze kler potrzebuje osób nielotnych do służenia i płacenia na tacę, jakość życia nie ma znaczenia, może to także być spowodowane chęcią patrzenia na cierpienie innych wszak wtedy niektórzy czują się lepiej, lub służba zdrowia i naukowcy potrzebują materiału ludzkiego do badań i eksperymentów medycznych…
  Jednak na dłuższą metę taka polityka społeczna jest nierentowna. Trzeba byłoby zanalizować wspólnie z jakimś ekonomistą, jakim grupom społecznym leży w interesie, aby za wszelka cenę rodziły się kalekie istoty ludzkie, wyliczyć to wszystko i uderzyć ewentualnie w tą grupę interesów, bo zasłanianie się etyką to zasłona dymna jakiegoś lobby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza brutalna odpowiedź- to nie idzie z kasy posłów i osłów rządowych, tylko z państwowej, czyli naszych pieniędzy. W d... mają skąd kasę wziąć, bo przycisną podatkami. Już to zresztą robią- brakuje na 500+.
   Po drugie- oni nie zadali sobie trudu, jak i większość obywateli tego państwa, by dowiedzieć się, jak NAPRAWDĘ wygląda życie z upośledzonym dzieckiem. Coś tam im w głowie trzeszczy na temat zespołu Downa (i to w lekkim stopniu) a reszta upośledzeń, niepełnosprawności? Furda, po co sobie głowę zawracać.

   Dzieci upośledzone można oddać do placówek Caritasu, a te dostaną większe dotacje od państwa. Mogę się mylić, ale podopieczni będą zaopatrzeni w stopniu dostatecznym, a reszta kasy na "żyć nie umierać"-pomniki, samochodziki, żarcie, pierścienie do całowania przez Dudę itp.itd.
   Wszak miłosierdzie chrześcijańskie kończy się dokładnie w tym miejscu, gdzie zaczyna dominować maksyma:"Cierpienie uszlachetnia i otwiera drogę do nieba". Toteż będzie się tym upośledzonym istotom mocno otwierać drogę do nieba.

   Może być i tak:
   - całkowity zakaz aborcji
   - nakaz rodzenia wszystkich dzieci pod groźba karalną
   - odebranie paszportów ( już coś przebąkiwano o takim projekcie) i zakaz wyjazdu za granicę ( zwłaszcza ludzi w wieku prokreacyjnym)

   Usuń
 6. To i ja przekroczę wszelkie granice: na chrzest i pogrzeb może wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadkróliku- na chrzest starczy, ale jeszcze na pogrzeb- to obawiam się, że może być za mało...

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Kretyński pomysł i tyle.

   Usuń
  4. Pisząc o chrzcie i pogrzebie miałam jedynie opłaty za ceremonię na myśli. Zgodnie z wytycznymi prezesa (której to, cholibka????) RP, że ochrzcić należy.
   Żadne tam szmery bajery, opłaty dla krk, najświętszej matki naszej najważniejsze.

   Usuń
  5. No to na taksówki już nie starczy:(

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Po raz kolejny mówię- nie potrafię tego nazwać. Choroba, czy skrajny cynizm?

   Usuń
 8. Zupelnie chore posuniecie rzadu, proponowanie pieniedzy za rodzenie chorych dzieci, to po prostu jest podlosc. Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrajna podłość. A tym bardzie wredna, że już brakuje pieniędzy na pomoc dla potrzebujących (różnych grup ludzi), a tu jeszcze za coś takiego z państwowej kasy chcą płacić. Można przekładać z kieszeni do kieszeni, ale ostatnia kieszeń też, w końcu, okaże się pusta.

   Usuń
 9. mnie czasem naprawdę już nie chce się tego komentować i akurat dziś taki dzień mi wypadł... czekam tylko na chwilę, gdy w końcu strzeli z hukiem taka inflacja, że więcej będzie papieru w pliku banknotów, niż w rolce srajtaśmy, którą będziemy kupować za ten plik...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja czekam, kiedy ich wszystkich diabli wezmą, ale przedtem chcę, by społeczeństwo zafundowało im Trybunał Konstytucyjny i odpowiednie wyroki.

   Usuń
  2. akurat Trybunał Stanu, ale mniejsza o nazwę... problem tylko w tym, że do tego czasu tak rozpieprzą aparat sprawiedliwości w tym kraju, że nie będzie do końca wiadomo, kto ma ich sądzić... przyjdą czasy "trybunałów ludowych", czy coś w tym guście...

   Usuń
  3. Instynkty ludzkie raczej nie zmieniają się, jeżeli chodzi o traktowanie. Mam wrażenie, ze ludzie byli tak samo wściekli w czasach Rewolucji Francuskiej, Powstania Szeli, czy wychodząc na ulice, w Polsce, w latach 70tych.
   czekam, kiedy ludzie się wściekną i pogonią to tałatajstwo. Kobiety już pokazały namiastkę tego, co się może dziać.
   Każda rewolucja zjada swoje dzieci- chciałabym, żeby rozgoniono pisiorstwo, ale nie chciałabym, by ich wieszano na latarniach.

   Usuń
 10. Pieniądze będą tylko wtedy gdy dziecko urodzi się żywe.
  Gdy umrze w 9 miesiącu żadnej kasy nie będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, taki szczególik, a jakże bolesny będzie, kiedy do ludzi dotrze. Straszne, to jest makabryczne- 9 miesięcy nosisz dziecko bo tak nakazano, które ma być niepełnosprawne i jeszcze go nie donosisz. To w ogóle jest jakiś horror z tymi pisowskimi pomysłami odnośnie kobiet i prokreacji.

   Usuń
 11. OMFG, wiadomosci z Polski zaczynaja grozic zdrowiu i zyciu odbiorcy. Wlasnie posluchalam o propozycji o zaplacie za urodzeniu dziecka z "czynu zabronionego" i mam wrazenie bycia w stanie przedzawalowym. (Leciwa)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rany... nie przejmuj się tak bardzo. Wprawdzie te wieści są szokujące, ale wydaje mi się, że jeszcze parę takich perełek w wydaniu PiSu w różnych dziedzinach życia i lud się wścieknie.

   Usuń
  2. Oczywiscie staram sie nie przejmowac, ale nie jest to latwe. Mam nadzieje ... (Leciwa)

   Usuń
  3. Ja na to ma radę- dwa pospieszne na znieczulenie, ale obawiam się, ze jak tak dalej pójdzie, to wpadnę w nałóg:(

   Usuń
 12. Brak słów jak dla mnie. Mój (raczej) lewicowy mózg nie obejmuje zupełnie prawicowego poglądu, że życie musi być chronione za wszelką cenę. Nie żyjemy i raczej nie będziemy żyć nigdy w państwie opiekuńczym, które zapewni opiekę i fundusze na nią dla chorych dzieci. Dlatego pomysły PiS, by dawać 4 tys. złotych zapomogi jednorazowej są chore do granic. Może będę brutalny, ale to akurat tyle, by matka po urodzeniu chorego dziecka miała za co się upić, bo inaczej to już chyba w tym kraju się nie uda wytrzymać. Poza tym u mnie w domu krąży taki pogląd, że część ,,rodziców" będzie się decydować na przyjęcie chorego dziecka tylko po to, by za te pieniądze pić, balować i się bawić, po czym oddadzą dziecko np. do szpitala. Masakra po prostu, wymyślam może scenariusze barbarzyńskie, ale nie można chyba nic wykluczyć przy takiej władzy.

  @_@ O kurczę, ale Ci zazdroszczę, też bym chciał z okna/ogrodu/skądkolwiek widzieć góry.

  Coś jest na rzeczy z tymi kibicami/kibolami Legii. A może piłkarze w szatni dogadali się z Realem? W końcu Real jest chyba jedną nogą już w dalszych etapach, a Legia wyjdzie ,,z twarzą".

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje zdanie na temat tej zapomogi nie jest odosobnione. Jestem przerażona jak bardzo nie liczą się z kobietą i jej rodziną. Kobieta to przedmiot, na tyle głupi, że da się zwabić na 4000 złotych, by urodzić kalekie dziecko. Ileż cynizmu, ileż bezduszności w tym projekcie.

   Z ogrodu widzę fragment Beskidów. Wyjdę 200 metrów od domu, na górkę i widzę dwa całe pasma- Beskidy czeskie i Beskid Śląski. Teraz widać już ośnieżone szczyty.

   Zawsze kibicowałam Realowi, ale trzeba przyznać, że Legia nie dała się:)

   Usuń
 13. W wątku tym i w powyższym poście można teraz już chyba pomilczeć. Bo żadne słowa nie są w stanie opisać co będzie się działo za pół roku-rok. Można tylko chyba napisać R.I.P. państwo polskie (bo odbudowa zniszczeń potrwa raczej lata).

  Zazdroszczę nadal widoku na góry.

  Chyba taki wynik z Realem może być jakąś w miarę dobrą prognozą na przyszłość dla Legii np. w innych rozgrywkach klubowych międzynarodowych.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Nie wróżę nic dobrego i Legii i Polsce. Smutek mnie ogarnął ogromny:(

   Usuń
 14. Mamy trzy kategorie dzieci:te za 4 tysiące, te za 500zł. miesięcznie i te, którym "się nie należy".

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.