czwartek, 23 lutego 2017

S. Mizerski o ciemnej materii

The dark side of the Force has clouded their vision, my friend.


„Wiele wskazuje na to, że ciemna materia w różnych politykach nie jest identyczna. Szeregowy poseł Jarosław Kaczyński składa się z  materii bardzo ożywionej, chętnie wydającej polecenia prezydentowi, pani premier, pani prezes Trybunału konstytucyjnego i marszałkom obu izb parlamentu. Słuchając ministra Błaszczaka, ma się natomiast wrażenie, że tworzy go materia intelektualnie martwa o skrajnie prostej budowie i nietrzymająca się kupy. Być może to ona jest odpowiedzialna za poziom wystąpień tego ministra, gdyż on sam zapewnia, że osobiście nie jest za nic odpowiedzialny. Materia działająca w marszałku Kuchcińskim, oprócz tego, że mało skomplikowana, jest także bardzo destrukcyjna. Kiedy ta materia targa marszałkiem, traci on nad sobą panowanie, strzela fochy i wywołuje kryzysy polityczne, których nie jest w stanie ani zażegnać, ani zrozumieć. Z kolei Antoni Maciarewicz uchodzi za polityka zbudowanego z materii toksycznej i wyjątkowo mrocznej. Mówi się, że tę materię powinni jak najszybciej zbadać specjaliści, bo nikt nie rozumie, co ona mówi, bez względu na to, czy chodzi o wybuchy na pokładzie Tu-154, przetargi na helikoptery bojowe, zakup okrętów Mistral za jednego dolara czy o sprawę Bartłomieja Misiewicza. Materia sprawy Misiewicza jest zresztą równie mroczna, bo nie wiadomo, jakiego rodzaju uczucie łączy go z Maciarewiczem i dlatego to nie Misiewicz służy wojsku, tylko wojsko jemu- nieustannie defilując przed nim i oddając mu honory.”
S. Mizerski: „Polityka” 8/2017 s.4
Polecam teledysk
 

17 komentarzy:

 1. Mam wrazenie, ze caly swiat zalewa jakas oglupiajaca niszczycielska materia, kosmiczna plazma istot wyzszych, ktore postanowily unicestwic cala ziemie. U roznych narodow roznie sie dzialanie tejze objawia, jedni niszcza panstwa trzebiac puszcze, oglaszajac odstrzal zwierzyny i rujnujac nieodwolalnie wlasny budzet. Inni zas robia to rekami zaproszonych przez siebie gosci, oczywiscie pod haslem pomocy humanitarnej.
  Tak czy tak ziemia jest skazana, proces sie rozpoczal i nic go nie zatrzyma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz okrutnie katastroficzną wizję. Może jednak nie będzie tak źle? Cugowski śpiewał:"A po nocy nadchodzi dzień, a po burzy spokój". Ja wierzę, że mądrość zwycięży zło i głupotę.

   Usuń
  2. Ogladajac to, co sie wokól dzieje, jak równiez na szersza skale, mam spore trudnosci aby w to uwierzyc. Czlowiek to najbardziej niszczycielski gatunek, jaki sie pojawil. W pogoni za zyskiem, wladza czy slawa ukreci bicz na samego siebie. Jak znikniemy, reszta sobie poradzi :).

   Usuń
  3. Jaskolko, chyba przyznasz, ze tak niszczycielskiej polityki, jaka prowadzi pis, mozna ze swieca szukac. Ich mottem jest "po nas chocby potop". Dzialaja tak, jakby celowo chcieli po sobie pozostawic jedynie zgliszcza.
   Podobnie jest w zachodniej Europie, tylko metody inne.

   Usuń
  4. Leciwa- trudno uwierzyć w taki ocean arogancji, głupoty i szerzenia bezprawia, bardzo trudno. Staram się jakoś to przeczekać i szukać w treściach humoru. To, co napisał Mizerski jest świetną charakterystyką "panów".
   Pantero- strasznie niszczą, nie wiem, kiedy, ale mam nadzieje, że naród się wścieknie. Marzy mi się, by te skubańce skazano na banicję na Biegunie Południowym. Nie porównuj Europy zachodniej do Polski, bo w Europie mimo wszystko jest bardziej normalnie.

   Usuń
 2. Ogólnie w polityce dobrej energii na pewno nie ma, ale PIS bije wszystkich na głowę. Pewne źródła mówią, że stare struktury świata muszą runąć i ten proces już się zaczął. Ofiary będą, ale potem nasz świat będzie zupełnie inny - piękny pod każdym względem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojęcie piękna jest względne. Dla pisiurów teraz jest pięknie. A co będzie, kiedy każdy następny będzie chciał urządzić świat według swojej wizji i estetyki?
   Platon pisał o państwie utopijnym i Tomas More- państwo idealne, przyjazne, idealne dla każdego jest również symbolem czegoś nieosiągalnego. Ale chyba warto czekać, warto marzyć o lepszym życiu. Łatwiej znosić codzienność.

   Usuń
 3. Upiorny materializm, Jaskółeczko! A siła ducha (spiritus vini) nie zawsze daje temu odpór!
  ściskam i niezmiennie zapraszam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw materia, potem spiritus, co i tak w polskiej rzeczywistości na jedno wychodzi:)

   Usuń
  2. pocieszmy się - może najpierw trzeba sięgnąć bruku, żeby potem nad poziomy wzlecieć ... wszak nadzieja umiera ostatnia

   Usuń
  3. Taaaaaaaaaaaaaaa, ideały sięgają bruku. Tylko które? Bo te, które teraz brukają politykę, prawo, sprawiedliwość, to wcale nie ideały tylko człowieczki. Nie wyobrażam sobie śmierci nadziei. Wydaje mi się, że człowiek jest tak skonstruowany, iż zawsze będzie miał nadzieję.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Mizerski ma przeważnie interesujące spostrzeżenia i fajnie je opisuje.

   Usuń
 5. dorzuciłbym jeszcze trzy grosze na temat jądra ciemności, które zalęgło się w pewnym bynajmniej nie podłym, bo bardzo pięknym mieście oraz jego satelitę, istną czarną dziurę, która pustoszy ten kraj w zieleniobójczym amoku...
  powiem tak:
  nigdy nie wierzyłem w istnienie osobowego Szatana /w takiego, jakim go przedstawiają bajdy z judeochrześcijańskich zabobonów/, ale wygląda na to, że chyba pora uwierzyć...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz, że samo zło wcieliło się w tych gnomów? Plemię jaszczurcze? Fakt, trudno uwierzyć, że nagle tyle zła znalazło się w tylu ludziach i to zło rozlewają na każdą sferę naszego życia.

   Usuń
 6. Dorabiamy ideologię co do przyczyn zaborów. Żadnej ideologii nie potrzeba - byliśmy, jesteśmy i będziemy tak głupim narodem, że sami nie potrafimy sobą zarządzać. Ot co, tu leży przyczyna. W lewo, w prawo, teraz w tył, czy nie może być wreszcie do przodu? Nie może. Ciekawa jestem ciągu dalszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jednak nie tak. Ja się nie czuję głupim narodem. I wielu ludzi obok mnie nie zaliczę do głupiego narodu. Nie zawsze było złe zarządzanie, a jak było, to raczej w pojedynczych dziedzinach. Teraz się skumulowało, bo doszła do głosu banda karierowiczów, realizująca dosłownie i wszędzie hasło TKM. Jedynym błędem, nie głupotą, współczesnego polskiego społeczeństwa jest to, że nie potrafi przeciwstawić się chamstwu, arogancji. Nie potrafimy się zjednoczyć. chyba nie nadszedł jeszcze czas ciężkiego-sorry- wkurwu społecznego.

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.