poniedziałek, 8 stycznia 2018

Trochę słońca, trochę cienia.

Następne kawałki przyrody
17 komentarzy:

 1. O, jak tam u Ciebie na zdjeciach cieplo, jak slonecznie! Az milo popatrzec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaa, to są zdjęcia z października. Cieplutko, słonecznie, milutko:)

   Usuń
 2. Beza się przekrada, ciekawe dlaczego. I to wszystko w Twoim ogrodzie?, A co będzie jak wejdzie w życie ta nowa łowiecka nieprawość? Toż do własnego ogrodu nie będzie można wyjść ani psa wypuścić bo go ustrzelą myśliwi-bandyci.
  Jeszcze trochę a ogrody, lasy i łąki będą Polacy oglądać tylko na zdjęciach, nie w naturze. To czego nie wyrżnie Szyszko stratują myśliwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawę już podpisał dupek zwany prezydentem i od razu poszła do nowelizacji, bo się posłowie opozycji spostrzegli, że zagłosowali na coś czego dokładnie nie przeczytali. Do ogrodu nie wlezą, bo jest nowa ustawa o granicach obrony koniecznej i gdy mi taki dupek wlezie z bronią do ogrodu mam go prawo trzepnąć w łeb w ramach obrony koniecznej. Beza idzie ścieżka na wyrębie. Trochę jej wąsko:)

   Usuń
  2. Jezu, a ja nawet płota nie mam, zwierzyna mi się przemieszcza po rabatkach. Dobrze, że o tej koniecznej obronie piszesz, bo jakby co, to mam i wiatrówkę i straszaka.

   Usuń
  3. I jak Ci wlezie taki z dubeltówką na posesję, to masz prawo go tą wiatrówką postraszyć ( ja bym mu trochę gacie "przewietrzyła'), bo nie wiesz, czy on nie wszedł w niecnych zamiarach. Teraz nie trzeba się obawiać, że ofiara zostanie przestępcą tylko dlatego, że się broniła, a ktoś powiedział, iż przekroczyła granicę obrony koniecznej.

   Usuń
 3. Zdjęcia bajeczne, ale jak długo będziemy po polach i lasach?
  Ci posłowie to już niczego nie czytają! mam nadzieję, że choć w parkach polowań nie będzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie będzie tak źle. W końcu nie wszystkim myśliwym rozum odebrało.

   Usuń
 4. Witaj Jaskółko w Nowym Roku. Życzę dla Ciebie i bliskich dużo zdrowia, pomyślności, spełniania marzeń i wszystkiego co najlepsze.

  Najładniejsze zdjęcia to pod koniec z tymi roślinkami skąpanymi w Słońcu, jak dla mnie cudo. :)


  No u mnie już straszy Smog. :) Nie mam pojęcia, jak na razie jestem na początku drogi, by poznać naturę smogu. A na poważnie to śledzę mapy z przekroczeniami wskazań, bo dla mnie to jest najważniejsze.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smog w Warszawie to chyba w większości ze spalin, a nie z opalania węglem-zadymianie i pyły. U nas, na wsi pala węglem i trzeba się z tym pogodzić. Jak zmarzną, to się pochorują, a leczenie jest drogie. Nikt na taki układ nie pójdzie. Kiedy zabraknie na węgiel, to zaczną palić czym popadnie- tak państwo o nas "dba".
   Najlepszego w tym roku:)

   Usuń
 5. Bardzo ciekawe te zdjęcia nr 5 i 6. Muszę się przyznać, że nigdy takich nie robiłem i nawet nie myślałem, że wyjdą. A wyszły!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, by słońce w obiektyw nie świeciło. Lubię eksperymentować ze zdjęciami pod słońce. Naprawdę interesujące rzeczy wychodzą. Drugi mój bzik to "kropelki" i szron.

   Usuń
  2. A ja właśnie poluję na takie strzały "w słońce". Można uzyskać fajne efekty, tylko ja mam pecha i nigdy nie nadążam w wyciągnięciem lustrzanki, tak więc te dwa zdjęcia zrobiłem "smartwicą".

   http://1.bp.blogspot.com/-sQEgMdQmDMY/U_SWM7AX-wI/AAAAAAAAA0k/xJPnAUB5e9o/s1600/S6000901%2Ba17.bmp

   http://2.bp.blogspot.com/-2zhzQAtrilE/VFjY_bniGeI/AAAAAAAAA5g/HPL4xFkRMhM/s1600/946%2Ba1.jpg

   Usuń
 6. I w słońcu i w cieniu wszystko u Ciebie piękne i artystyczne.
  Pozdrawiam noworocznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie kontrasty mnie kręcą. Inne kontrasty: coś wymuskanego i coś w stanie "rozkładu". Piękno kontra brzydota. Pozorna brzydota, albo ogólnie uznawana brzydota, a ja w niej chcę zobaczyć to "coś".

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.