środa, 4 maja 2016

Straszno...coraz straszniejPowołał ją w 2011 r. ówczesny premier Donald Tusk. Zarządzenie z dnia 27 kwietnia ws. zniesienia Rady zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wchodzi w życie 1 czerwca 2016 r. Wynika z niego, że przewodniczący Rady odwołuje ją w terminie 30 dni od daty ogłoszenia zarządzenia. W tym terminie przewodniczący ma również przedstawić Radzie Ministrów sprawozdanie końcowe z realizacji działań Rady. Radę ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji powołał w 2011 roku ówczesny premier Donald Tusk. Zarządzenie znowelizowano w 2013 r. Na jego mocy szefem Rady zostawał minister właściwy ds. informatyzacji lub wyznaczony przez niego sekretarz stanu bądź podsekretarz. (http://www.tvn24.pl)
Obowiązki Rady Do zadań Rady należało zapewnienie koordynacji działań organów administracji rządowej oraz ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami w zakresie przeciwdziałania i zwalczania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji. Ponadto Rada zajmowała się m.in. monitorowaniem i analizowaniem obszarów występowania tych zjawisk w życiu publicznym, prowadzeniem działań promocyjnych oraz przedstawianiem Radzie Ministrów raz na dwa lata planu działań. W skład Rady wchodzili przedstawiciele ministerstw w randze co najmniej podsekretarza stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, prezes Głównego Urzędu Statystycznego, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego i zastępcy komendanta głównego policji, komendanta głównego straży pożarnej, rzecznika praw pacjenta i szefa służby cywilnej.

A tymczasem:

http://www.tvn24.pl/coraz-wiecej-nacjonalizmu-w-polsce-sondaz-millward-brown-dla-tvn24,640871,s.html
17 komentarzy:

 1. Już mówiłam - nie żal będzie umierać, ot co. Bo życie w takim raju coraz mniej mnie interesuje. I powinniśmy podziękować za ten stan tym wszystkim rodakom, którzy w dniu wyborów nie ruszyli z domu dupska, twierdząc, że nie mają na kogo głosować. I nadal nie mają na kogo głosować i nawet nie usiłują się dowiedzieć przeciwko czemu są organizowane marsze KOD, nadal Trybunał Konstytucyjny jawi im się jako bliżej nieznana instytucja. Więc czarno to wszystko widzę.
  Podoba mi się jedna rzecz w Peru -oprócz zabytków megalitycznych i krajobrazów- wybory nie są obowiązkowe, ale jeśli nie pójdziesz to zapłacisz karę =30 euro.:))
  To jest majstersztyk, ale w sytuacji gdy się ma niezbyt udane społeczeństwo- metoda dobra.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na zmiany, bo dzieje się:)Kara za nieobecność przy urnie wyborczej? Może to i dobry pomysł?
   Młodzież jest mądra, wierzę, że wybierać będzie dobrze. Zawsze mnie cechował niepoprawny optymizm pedagogiczny ( i nie tylko pedagogiczny):) Powiem jak moja koleżanka mówi- "Taka moja uroda"

   Usuń
 2. Blisko 30-letnie zaklamywanie historii i koscielna indoktrynacja przynosza oczekiwane efekty. Przypominam niesmialo, ze Hitler tez mial ogromne poparcie kosciola katolickiego, jak zreszta i inne dyktatury. To przerazajace, co sie w Polsce dzieje. Sprawdza sie moj czarny scenariusz, ze pis bedzie rzadzil i tyranizowal dozywotnio, juz zaczyna manipulowac przy konstytucji, zapowiada jej zmiane i z pewnoscia zadba o to, zeby wladzy nie utracic. Niedlugo skieruje bron przeciw demonstrantom KODu, to tylko kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie dożywotnio. Im więcej ludziom zabierze,im bardziej ich ograniczy, tym szybciej padnie. Te pokolenia nie lubią, kiedy im się zabiera to, co już dostały.

   Usuń
 3. w normalnym kraju taka rada rzeczywiście nie jest potrzebna, według zasady "nadmiar państwa w państwie to syf"... po prostu w normalnym, w miarę zdrowym społeczeństwie takich łbów eliminuje się w sposób naturalny, poprzez odrzucenie, wyśmianie etc... zaś przegiętymi zachowaniami zajmuje się policja... nie potrzeba jakichś dodatkowych instytucji, by naziolstwo eliminować...
  niestety polskie społeczeństwo zdrowe nie jest... stąd powstała potrzeba powołania takiej Rady... to też samo w sobie nie jest zdrowe, bo stwarza pole do nadużyć...
  żeby już dłużej nie pieprzyć /teoretyzować/ na ten temat to zbriefuję:
  uwierzę w dobre intencje Broszki /czytaj: prezesa narodu, który jej łapkami porusza/, gdy zmiana będzie miała charakter systemowy, organizacyjny, oszczędzający kasę podatnika... na przykład powstanie odpowiednia komórka w policji zajmująca się przestępstwami na tle naziolskim, rasiolskim, ksenofobicznym... problem w tym, że obecna linia programowa reżimu śmierdzi naziolstwem niczym bąk o sygnaturze "18 z krzyżykiem"...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W normalnym kraju, ale to nie jest normalny kraj i taka instytucja powinna działać. Na razie ta "zmiana" to rozmontowanie kraju. I nawet nie można powiedzieć, że jest to systemowe. To jest byle jakie, na zasadzie: "na kogo padnie, na tego bęc"

   Usuń
 4. To jest ta strona jak klikniesz Jaskółko w województwa to wyświetla ci się osoby, których naiziole nienawidzą. A najgorsze jest to, że są tam osoby niepubliczne z różnych małych miejscowości, niepełniące żadnych funkcji politycznych ( To, że tam są działacze polityczni to mnie nie dziwi) Znajdziesz tam np. studentów a może i nawet uczniów szkół średnich, którzy nie mają faszystowskich poglądów. Każdy na tą listę może trafić wystarczy, że ktoś np. cię nie lubi napiszę jakieś bzdury o tobie i już jesteś na ich stronie. Są to ludzie bardzo niebezpieczni i dziwi mnie, że ta strona nadal istnieje nawet w Google istnieje ochrona danych osobowych i mimo, że jest to serwer amerykański, który ma gdzieś polskie pierdoły nie pozwoli na rozpowszechnianie czyjś danych osobowych. Pytanie, dlaczego ta strona istnieje i dlaczego nikt do tej pory nic z tym nie zrobił?
  Tu masz link do tych debili
  http://www.redwatch.info/sites/mazowieckie.htm
  Pocieszę cię, że grupy antyfaszystowskie też mają taką stronę internetową, co prawa publicznie nie piszą adresów ludzi, z którymi się nie zgadzają, ale też możesz się z nimi skontaktować i udzielić im informacji…;-)
  http://antifa.bzzz.net/kontakt-mainmenu-3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona była w Szwecji, ale Szwedzi kazali ją zamknąć. Przenieśli się do USA. Tam może wśród "tłoku' są mniej widoczni, albo prawo jednak tam zezwala. Nie mam pojęcia, ale wyraźnie jest rasistowska. Rok, czy dwa temu byłam na tej stronie i wydaje mi się, że nazwisk tam było dużo więcej i to były nazwiska znanych ludzi- aktorów, dziennikarzy, polityków. Tutaj jest sporo młodzieży i to raczej tej "niegrzecznej".
   Czy zauważyłaś, jakim językiem są opisywane postaci? A wiesz, że to jest zupełnie taki sam język, z którym spotkałam się u różowego? Słówka typu "śmieci" itp. Jestem pewna, że piszą to ludzie prymitywni, pełni zawiści i nienawiści , o bardzo małych zaszlamowanych rozumkach.

   Na Antifie też byłam. Bardziej normalni. Przynajmniej język jest językiem polskim a nie rasistowskim.

   Usuń
  2. Ależ oczywiście, że to są ludzie tego samego sortu . To towarzystwo jest do siebie bardzo podobne wręcz identyczne mają te same poglądy, ten sam styl wysławiania, tą samą emocjonalność i sposób traktowania ludzi. A najgorsze Jaskółko jest to, że teraz będą faworyzowani i wzmacniani, będzie im więcej wolno. Np. pobicia, mordy mogą być przez PiS tuszowane zwłaszcza jak PIS rozprawi się ze swoimi przeciwnikami.
   Napisałaś, że ich demontaż państwa jest przypadkowy i chaotyczny obawiam się, że się mylisz oni likwidują i czyszczą dawnych działacz i ta ich procedura jest przemyślana tylko my zwykli ludzie tego możemy niedostrzegać.
   Jeśli chodzi o tą stronę to owszem tam jest młodzież, ale jak przyjrzysz się bliżej to są tam osoby o innym kolorze skóry, które w cale żadnej działalności nie prowadzą tylko tutaj mieszkają lub pochodzą z mieszanych małżeństw.
   Nie wiem jak ty, ale ja nie dałam się na brać na zeszłoroczny marsz niepodległości, że niby tacy grzeczni są a wcześniej były za czasów PO prowokacje. Wiem, do czego zdolni są ci ludzie i żadne debilizmy w wiadomościach mnie nie przekonają
   Jaskółko oglądnij, TWP 1 Wiadomości i Panoramę na TVP2 a zobaczysz różnicę, ale przede wszystkim rozmiar nieszczęścia.Ciągle jest o obozach koncentracyjnych, powstańcach, żołnierzach wyklętych itp.

   Usuń
  3. I tak dla wyjaśnienia ja się Jaskółko nie obawiam tego, co jest, bo to, co się dzieję teraz to jest dopiero początek. Ja się obawiam tego, co będzie a będzie wiele rzeczy złych się działo. Oni się dopiero rozkręcają na razie czyszczą swoich wrogów a potem wezmą się za zwykłych ludzi, którzy się z nimi nie zgadzają …To są ludzie, którzy latami przygotowali się do swoich rządów znają swoich oponentów i nie popełnią już błędów z poprzednich rządów. Oni mają większoąś jaskółko, nie muszą się liczyć z nikim, nie muszą wchodzić w koalicje z rzeczywistą partią konkurencyjną, bo te niby partyjki typu partia Zbiory, Gowina to nie są żadne partie, ale ugrupowania, które wiedzą, że bez PiSi nie mają szans na samodzielne istnienie.

   Usuń
  4. Z coraz wiekszym przerazeniem czytam o tym, co sie w Polsce dzieje :S. O zakalmywaniu histórii, indoktrynacji, o sile "zewnetrznych wrogów", rzadzy wladzy, zemsty i odbijania sobie "dawnych krzywd" itp. wiem oczywiscie, ale nadal jakos mi umyka, skad te coraz jawniejsze wybuchy nienawisci. Czyzby juz zupelnie wymarlo pokolenie, które dobrze poznalo, do czego to prowadzi? Ostatnio juz nawet zaczelam unikac kontaktów z niektórymi dawnymi, wydawalo mi sie, normalnymi znajomymi, bo poczulam, ze tone w jakims koszmarze:( (Leciwa)

   Usuń
  5. Z ogromna przykroscia musze przyznac, ze chyba masz racje. (Leciwa)

   Usuń
  6. A ja byłam już dorosła w czasach, kiedy jedynie słuszna partia też miała większość. Nie doceniasz siły narodu, nie doceniasz "wściekniętych", a przede wszystkim -gra idzie ciągle o to samo- o wolność. Moje pokolenie wydarło tę wolność i nie da sobie jej odebrać. Pokolenia moich dzieci widziały, słyszały, o co walczą rodzice.Nie jesteśmy bezbronni, to wmawia się ludziom, że nic nie wskórają. Nie dawaj sobie tego wmówić. Pycha kroczy przed upadkiem- kurcze- mówię jak prorok. Niemniej to powiedzenie bardzo często spełniało się szybciej niż ci grzeszący pychą spodziewali się.

   Usuń
 5. Jeszcze jakiś czas temu znajoma mówiła na imprezie - dzisiaj nie rozmawiamy o polityce.
  Teraz sama jest najwierniejszą uczestniczką marszów i protestów.
  Postępowanie jedynie prawych i sprawiedliwych budzi najgorsze instynkty w narodzie. PiS wskazuje wroga - uchodźców, gejów, kobiety upominające się o prawo do decyzji, lewaków, TVN... TVN pokazało - kadr z białymi, łysymi młodzieńcami z transparentem "śmierć wrogom ojczyzny" i obok nich stojące dzieci w wieku 7-8 lat, kogo miałyby zabijać te dzieci?, kto jest wrogiem ojczyzny wg tych panów? Wrogiem jest każdy ty, ja, on, każdy kogo wskaże jedynie prawy, jedynie sprawiedliwy, zbawca narodu jak sam siebie określił - prezes PiS. Smutno i straszno dzieje się, nie mogę się nadziwić jak słabe są mechanizmy obrony demokracji w momencie kiedy rządzący nie mają skrupułów.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutno, straszno, ale ja wierze, że to przejściowe. Wkurza mnie tylko, ze marnujemy czas. Inni rozwijają się, a my tracimy czas na walce o to , żeby nie stracić demokracji, natomiast PiS demontuje zamiast budować. To jest straszne.

   Usuń
 6. Dlatego nie możemy dać się zakrzyczeć.My,niezalezżnie od poglądów,mówię po prostu o ludziach przyzwoitych,nie możemy schylać głów ,milczeć,przechodzić na drugą stronę ulicy.Milczeć,gdy popierane są akcje nienawiści,takie jak np.spektakularna akcja Ziobry przeciw lekarzom,która wyraźnie się spodobała pisolubnej (i moze nie tylko) części społeczeństwa.:)Naziole,różne "karki" walą nie tylko w Michnika,Baumana,czy innych znanych ludzi,oni walą w kazdego z nas.I dziś mają błogosławieństwo rządzących.Coś złego się dzieje,wiem,że nie tylko w Polsce.To żadne pocieszenie,że na świecie jest o wiele gorzej,bo mnie najbardziej obchodzi Polska - polskie ulice,stadiony,uniwersytety.Myślę,zże to jest sprawa nas wszystkich,bo za chwile nie poznamy naszego pieęknego kraju.
  serdeczności,Jaskółko

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczorajszy marsz opozycji pokazał, że wcale nie będzie tak łatwo PiSowi wprowadzić "zmianę hańby". Myślę, że powinniśmy zacząć rozmawiać tym samym językiem, plugawym, jakim mówi PiS i nie szczypać się, że to nieelegancko. Nazywać rzeczy po imieniu-zamiast mówić” Ksiądz ma skłonności do małych dzieci” należy powiedzieć wprost:” Ten ksiądz to wredny pedofil, który wykorzystuje bezbronne dzieci”Zamiast oburzać się po cichu, że PiS zakłamuje historie, należy wszędzie głośno mówić np.- „Ci żołnierze wyklęci to głównie mordercy niewinnych ludzi, którzy chcieli po okropnościach wojny żyć spokojnie….”. Ja gdzie mogę, to wklejam różne teksty „demaskujące” pisowców. Może coś dotrze do ludzi, może w którymś momencie zaskoczą, zobaczą, przejrzą. Czasem wystarczy jedna sytuacja, okoliczności zbliżone do sytuacji czytającego, moment zagrożenia, słowo. Najważniejsza jest informacja. Muszą się dowiedzieć.
  Właśnie przeczytałam wywiad z Maleńczukiem, który przedstawia wiele trafnych opinii. Najpierw zraził mnie jego język, ale potem pomyślałam sobie- przecież to, co on mówi właśnie tak się nazywa, tak to należy mówić, to , niestety, jest ta retoryka, która łatwiej trafia do ludzi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz. Staram się odpowiadać nawet w starszych postach.
Jeżeli chcesz obrażać moich gości lub mnie- nie wysilaj się, natychmiast to usunę.
Jednym słowem hejterzy, gnomy, trolle, banda różowego misia , nie mają tu czego szukać.