poniedziałek, 3 października 2022

Oooooo ja cierpię dolę..... co on pie...li?

Można by powiedzieć, to są złote myśli Kaczyńskiego, wygłaszane na spotkaniach z jego wyborcami, ale "Koń, jaki jest, każdy widzi". Zatem powiedzmy sobie szczerze, nie złote myśli, a ganc pierdoły ciulniyntego ciućmoka, że tak powiym po naszymu.

 To są tylko niektóre z jego wypocin, ale i tak po ich przeczytaniu, człowiek ma serdecznie dosyć i zastanawia się, jak długo jeszcze tego popaprańca, przyjdzie nam znosić."- Trzeba było kupić trzy razy więcej węgla, niż jest potrzebne do palenia w piecach. Dlaczego? Bo do palenia w piecach, szczególnie w tych nowoczesnych, jest tylko ten sortowany węgiel przydatny. Żeby mieć jeden kilogram tego sortowanego, czy jedną tonę, to trzeba mieć trzy razy więcej tego niesortowanego. A ten niesortowany się kupuje. Są pewne wyjątki, ale generalnie kupuje się na rynkach światowych i wydobywa z kopalń ten niesortowany. A jeszcze do tego przy przewożeniu na dłuższych odcinkach, szczególnie statkami, ten sortowany z powrotem zmienia się w niesortowany, bo się kruszy w czasie transportu. Tak że to jest trudna sprawa - powiedział Jarosław Kaczyński w Koszalinie.

https://rybnik.wyborcza.pl/rybnik/7,180134,28976282,wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-weglu-ale-baliscie-sie.html

 


W Kołobrzegu Kaczyński wygłosił niezwykle frapujące zdanie:
"W okresie rządów PO-PSL ludzie zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików przez leśników. Tak było".
Adam Zadworny ze szczecińskiej "Wyborczej" postanowił sprawdzić, co prezes miał na myśli. Trop wiedzie ku roślinie nazywanej swojsko "świńskim chlebem".

 

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28977794,co-kaczynski-chcial-powiedziec-mowiac-to-co-powiedzial-11.html?_ga=2.179771748.1572162116.1664784501-1647482698.1664784500#S.TD-K.C-B.6-L.2.maly

 


"W Polsce demokracja stoi lepiej niż w większości krajów, tylko jest łamane prawo, jest łamana zasada równości praw i, niestety, robią to sądy. To, co jest przed nami do zrobienia, to zrobienie porządku w sądownictwie" - zapowiedział w Szczecinie.

 

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28977794,co-kaczynski-chcial-powiedziec-mowiac-to-co-powiedzial-11.html?_ga=2.179771748.1572162116.1664784501-1647482698.1664784500#S.TD-K.C-B.6-L.2.maly

 

Kto nie jest za PiS, jest narzędziem w rękach obcych, wrogich sił - uważa prezes rządzącej w Polsce partii.
"Ci, co stoją na ulicach przed moimi spotkaniami, atakują ludzi wchodzących, obrzydliwie obrażając, trzymają obraźliwe tablice z napisami, to ludzie, którzy nie wiem, czy cokolwiek rozumieją. Oni nie służą demokracji. Jeśli komuś służą, to Putinowi. Z całą pewnością" - zawyrokował w Koszalinie.

 

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28977794,co-kaczynski-chcial-powiedziec-mowiac-to-co-powiedzial-11.html?_ga=2.179771748.1572162116.1664784501-1647482698.1664784500#S.TD-K.C-B.6-L.2.maly

 


 

„— To jest dokładnie to samo, co można czasem jeszcze dzisiaj — a może i nie czasem — spotkać w Niemczech, że np. polscy eurodeputowani jadą w niemieckim pociągu w pierwszej klasie, dosiada się Niemiec, orientuje się, że to Polacy, wzywa konduktora, żeby ich wyrzucił, bo jak to Polacy mogą jechać w pierwszej klasie — opowiadał kilka dni temu na spotkaniu z mieszkańcami Opola Jarosław Kaczyński w kontekście reparacji, które Polska chce otrzymać od Niemiec.”

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/europosel-pis-twierdzi-ze-celowala-do-niego-niemiecka-policja-pojawila-sie-odpowiedz/hv5y3d3,79cfc278

 


 

„- Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, do godziny - jest w tej chwili koło wpół do szóstej - byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą - powiedział Kaczyński i krótko się zaśmiał.”

„- Wyobraźmy sobie, że ktoś z panów tutaj siedzących przychodzi w pewnym momencie do swojej pracy i mówi: "Proszę państwa, ja nie jestem Władysław, ja jestem Zosia". No i według tego, co nam zalecają z Zachodu, wszyscy powinni się temu podporządkować, bo inaczej się uraża. A dlaczego jestem Zosia? No bo... może jutro będę z powrotem Władysławem, ale dzisiaj jestem Zosia - mówił w Grudziądzu 26 czerwca. Dodał: - My się musimy obronić przed szaleństwem, musimy obronić rodzinę składającą się z kobiety i mężczyzny i oczywiście, daj Boże, dzieci.”

 

https://tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-ukarany-przez-komisje-etyki-nagana-za-slowa-o-osobach-transplciowych-6133668

 


„— Była wojna w Jugosławii, ale ona miała szczególny charakter. Tam było dużo frontów, dużo przeciwników, a wszystko działo się na terytorium dość wyraźnie mniejszym niż terytorium Polski, bo Jugosławia to 240 tys. km kw. Ta wojna była taka, że tu chwilę postrzelali, tam tańczyli. Ja to wszystko mówię z własnego doświadczenia, bo tam byłem. W każdym razie niewiele to miało wspólnego z tym, co dzieje się w Ukrainie mówił Jarosław Kaczyński”

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jaroslaw-kaczynski-porownal-dwie-wojny-mowie-z-wlasnego-doswiadczenia/y08109r

 „Bolesną puentą w materiale "Faktów" okazał się żart samego Kaczyńskiego, który wypowiedział na spotkaniu w Oleśnicy: — Niestety, niesprawiedliwie, ale nie jestem noblistą.”

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/fakty-tvn-odpowiedzialy-kaczynskiemu-wykorzystano-jego-zart/15gl0ht,681c1dfa

 


„- Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami w Nowym Targu.”

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-jaroslaw-kaczynski-trzeba-palic-wszystkim-poza-oponami-bo-po,nId,6262517#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 


„Bardzo często wysuwa się taki argument: dzisiaj ceny węgla są niewysokie, mamy do czynienia z okresem zdarzającym się w dziejach gospodarki, gdy ceny węglowodanów są niskie, więc niektórzy twierdzą, że nie opłaca się wydobywać węgla. (…) Odrzucamy ten sposób myślenia – wiemy, że węgiel jest potrzebny, bo jest naszym jedynym – obok węgla brunatnego – poważnym zasobem energetycznym. Musimy mieć węgiel i elektrownie węglowe. Naszym celem jest rozwój, a zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca na Zachodzie Europy jest dwukrotnie wyższe niż w Polsce”

 

https://wpolityce.pl/polityka/268217-jaroslaw-kaczynski-w-ostrolece-jestesmy-bardzo-dobrze-przygotowani-do-przejecia-rzadow-mowiac-o-tej-wladzy-uzywam-czasu-przeszlego

 


„Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. Ojciec dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Nie byłoby. Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka. I że nie może być Polski bez Kościoła. Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć (…). Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę.”

https://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-na-urodzinach-radia-maryja-w-toruniu/5ysvrft

 


 


 

27 komentarzy:

 1. świetny zbiór myśli tego nienoblisty, aż sobie muszę gdzieś dobrze skopiować.

  OdpowiedzUsuń
 2. chyba "węglowowodanów" mnie najbardziej rozwalcowało po suficie... teraz muszę, choć za bardzo mi się nie chce, coś zapalić konkretnego, posłuchać jakichś metalowych dupeczek i wyczesać kota, w ramach dodatkowej sesji, bo poranne czesanie już było...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie rozbawił tym węglem sortowanym, który z powrotem staje się niesortowany.

   Usuń
 3. Świetne memy, teraz prezes bierze na cel lewicę, która wedle jego słów zagraża juz nie tylko polskiej rodzinie, ale i suwerenności Polski!
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę musiałam poszukać tematycznie. Lewica się nie da. Jest zaprawiona w bojach z różnymi formacjami. Kaczyński jest coraz bardziej śmieszny, a jego słowa zaczynają odnosić odwrotny skutek wśród jego popleczników.

   Usuń
 4. I nikt nie odwazy sie krzyknac, ze krol jest nagi, ze miejsce jego dozywotnio w zamknietym osrodku psychiatrycznym. Od wielu lat facet zachowuje sie jak kliniczny obraz paranoika i jak dotad nagradzany jest jedynie oklaskami, zamiast zostac odtransportowanym w kaftanie bezpieczenstwa za szkodliwa dzialalnosc przeciw panstwu i narodowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz się, wielu krzyczy o tym, wielu protestuje. Widocznie jeszcze nie ten czas, by mocniej zareagować, by odnieść skutek w protestach, a nie tylko potupać. A czasem trzeba poczekać, by samo dopełniło się i właśnie tak się dzieje.

   Usuń
 5. On jest ZŁOTOUSTY po prostu. I rodzą mu się w głowie złote myśli. Myślę, że ma coraz więcej tych złotych myśli, a jak ich już będzie bardzo dużo, to z impetem wybuchną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej tombak, a nie złoto, a jak on mówi, to mam wrażenie, że czarny dym zaraz mu z ust pójdzie.

   Usuń
 6. Własnie przeczytałam mężowi złotą myśl o wojnie w Jugosławii. Zapytał, czy ten człowiek jest normalny. Byłoby śmieszne, gdyby to był wódz partii gdzieś tam, w odległej galaktyce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie jest śmieszne. Jest tragicznie nienormalne. Stary satrapa plecie, co mu do głowy nagle wpadnie.

   Usuń
 7. A te rękę to do Gomułki ściągnął 😀

  OdpowiedzUsuń
 8. PiS dał duży socjał podwyższenie rent i emerytur dość znacznie i odczuwalnie, 13 i 14 emeryturę, 500 plus, 300 plus. Dla ludzi o niskich dochodach to ogromy zastrzyk gotówki. Ludzie wybrali PIS dla SOCJALU a ten socjał jest dla nich ważny.
  Natomiast za czasów Platformy Obywatelskiej ludziom się żyło materialnie coraz gorzej, było zaciskanie pasa a ludzie nie mogli nawet sprzedać na targu swoich wyrobów, jeśli nie zakładali firmy. No nie szło to w dobrą stronę taka jest prawda.
  Z tego też powodu ludzie akceptuje brednie obyczajowe i religijne PISU, bo wiedzą, że teraz w czasach fali imigrantów i wojny na Ukrainie mieliby gorzej,
  Więc będą tolerować konserwatyzm debilizm Kaczyńskiego itp. bzdury. Takie są fakty.
  Natomiast Kaczyński plecie totalne bzdury o wojnie w byłej Jugosławii, o LGBT i o tym, ze ludzie kartofle po lasach szukali to są debilizmy no, ale cóż oni to akceptują, bo muszą, bo to im się opłaca według nich.
  A dla kogoś, kto ma 4000 tyś emerytury no to ma wyrąbane na ten socjał, więc może się temu sprzeciwić, krytykować go, bo go nie potrzebuje. Stare przysłowie mówi, że Byt kształtuje świadomość i niestety jest on prawdziwy

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanie kto to akceptuje? Bo ludzie popierający Kaczyńskiego raczej nie czerpią informacji z Internetu, a TVP takich rzeczy nie puszcza. Z kolei na jego "wiecach' bywają ludzie wybrani i to niewielu. Prawdopodobnie większość jego elektoratu w ogóle nie zna tych wypowiedzi, więc o akceptacji nie ma mowy. Owszem, przekonuje ich forsa i to jest jedyna rzecz, dla której go poprą. A forsy brakuje, drożyzna, ceny w górę za rachunki- nawet Ci sponsorowani powiedzą wkrótce "dość", albo drastycznie zmniejszy się jego elektorat, co już następuje.
  Ktoś kto ma 4000 emerytury wcale nie ma wyrąbane, bo inne sprawy go dotykają. I ja nie chcę tutaj dyskutować,o emeryturach, ale powiem jedno, to, że ktoś ma większą emeryturę wynika najczęściej z jego pracy, a nie z widzi mi się ZUS.
  Ja mam dosyć wysoką, nie taką, ale tyrałam na nią na dwóch etatach i często jeszcze nadliczbówkach. A teraz mi moją emeryturą kolą w oczy, bo śmiem mieć więcej. A przeważnie kombinatorom, nierobom "się należy' w myśl PRLowskiego hasełka: "Czy się stoi czy się leży 5 patoli się należy.
  Wybacz, ci ludzie, kiedy pracowali, wiedzieli, że pracują na swoją emeryturę już wtedy. Mogli działać w tym kierunku. I nie chcę słyszeć o nieudacznikach, bo takich jest nikły procent. Większość to ludzie, którzy myśleli na zasadzie "jakoś to będzie".
  Jeszce pamiętam wykrzyknięty mi w twarz wyrzut pani sprzątaczki, mojej rówieśnicy, że ona jest TYLKO sprzątaczką. I pamiętam, że kiedy chodziłyśmy do szkoły, mieliśmy naprawdę dobre możliwości uczenia się. Był porządny transport publiczny, było dużo szkół ( siec w pobliskich miastach- dojazdy krótkie), były stypendia, stołówki, internaty, akademiki (niewysokie opłaty)- na marnym poziomie, ale były. Każdy, kto chciał mógł się uczyć. I kiedy pani zarabiała już na swoją emeryturę, kiedy balowała na dyskotekach, chodziła na bibki do koleżanek, ja jeszcze ślęczałam nad książkami w liceum, a potem na studiach. I teraz takie osoby mi zazdroszczą emerytury.
  I jeszcze teraz zaiwaniam przy naszym sklepie, płacę podatki ( i w dodatku podwójną składkę zdrowotną) na takich z niskimi emeryturami. Jak mówisz? Byt określa świadomość? No to niech sobie poprawiają ten byt, ale nie moim kosztem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akceptują wyborcy PiS, którzy głosowali na nich dla socjalu , czyli, dla pieniędzy oraz ci, którym żyło się gorzej, coraz gorzej w czasach rządów PO. Czy obchodzą ich, np. sądy? Nic ich to nie obchodzi! Czy obchodzą ich prawa kobiet, aborcja? Z tego, co wiem to owszem sprawa aborcji wywołała liczne protesty nawet w środowisku, wyborców PiSu, ale przełknęli to, bo wszak jest aborcja bez granic no i do Niemiec i Czech można wyjechać poza tym doskonale wiedzą, że opozycja ma wyrąbane na te prawa kobiet czy prawa człowieka i nawet jak się zmieni rząd to nic się nie zmieni w tej kwestii, Nikt nie wierzy Tuskowi i jego słowom w tym temacie.
   Podwyższenie wielu emerytalnego a przede wszytkim przelicznik emerytalny, który spowodował, że niektórzy mają niskie emerytury mimo lat pracy mimo wykształcenia, bo nie wszyscy są po zawodówkach ( z resztą po tych zawodówkach to biznes prowadzą i zarabiają naprawdę dużo), więc wybrali to, co im się opłaca.

   Usuń
  2. Coraz więcej przeciwników PIS jest w gorącej wodzie kąpanych. Skąd taka pewność, że opozycja ma na wszystko wyrąbane. Przyznaj z ręku na sercu, że nie wiesz wszystkiego, co się dzieje w opozycji i nie wiesz wszystkiego, co się dzieje w PiS oraz nie wiesz wszystkiego, co ludzie mówią, jakie mają poglądy i w jaki sposób je zmieniają. .
   ja już mam po dziurki w nosie to gadanie o rządach PO- minęło od tego czasu 7 lat, 7 lat, kiedy PiS mógł się wykazać. Na te 7 lat teraz trzeba patrzeć, a nie ciągle o tym PO i PO.
   Pracowałam o 2,5 roku dłużej i jakoś krzywda mi się nie stała. Ludzie idący na emeryturę często mają jeszcze na tyle siły, by dalej pracować. Przecież logiczne jest, że im dłużej pracujesz, to emerytura ci narasta. Nie wydaje mi się również, że przelicznik emerytalny tak mocno wpływa na wysokość emerytury. Jeżeli ktoś zarabiał mało z jakichś przyczyn, to i emerytura nie będzie wysoka. I o ile się nie mylę, to w wielu krajach tak jest.

   Usuń
  3. to jest w ogóle dziwne z tym Internetem... bo z jednej strony wyznawcy PiS nie czerpią z niego informacji, tylko z reżimowej kurwizji, a z drugiej rządzący neokomuniści jakoś nie blokują tej całej cyfryzacji, komunikacji obywatela z reżimem, ale do tego jednak dostęp do tego Internetu trzeba mieć i umieć się tym jakoś posługiwać... inna sprawa, że czasem można ocipieć, gdy się coś ogarnia urzędowo online, bo fachowcy z górnej półki wolą robić w firmach IT, niż wysługiwać się reżimowi... zawiklane jakby to wszystko...

   Usuń
  4. Wiesz co? Nawet jak nie oglądają TVP, to jeszcze mają znajome oraz babeczki w rodzinie, co to na kompie śmigają i odpowiednio te osoby przygotują do miłowania najjaśniejszego kurdupla oraz świty jego tudzież rządów pisowskich. Przecież czytasz co niektóre wypociny w tym typie na blogach.
   A jeżeli chodzi o cyfryzację, to mi ręce opadają, bo to kompletna porażka rządowa w tym temacie.

   Usuń
  5. Po raz kolejny zeżarło mi komentarz na moim własnym blogu.
   Miłujący najjaśniejszy PiS już tam mają źródła wiedzy, które dbają, by im się nie odmieniło.
   Natomiast cyfryzacja leży i kwiczy. Mnie czasem ręce opadają, kiedy muszę skorzystać z netu do załatwienia jakiejś sprawy urzędowej.

   Usuń
 10. Dobry wieczór! Temu człowiekowi nic już nie pomoże. Z każdym dniem będzie gadał coraz "ciekawiej". Mnie dziwi, że taki procent Polaków go słucha i popiera. No... ale coś za coś... sypie groszem to i posłuch ma. I myślę sobie, że ktoś taki jak on, gotowy jest doprowadzić Polskę do bankructwa, rozdając nie swoje przecież pieniądze emerytom, by przy ich pomocy zatrzymać władzę. I racja Jaskółko, PiS rządzi 7 lat, które należałoby podsumować obiektywnie, jednak nie leży to w interesie ani samego PiS ani jego wyznawców. Też pracowałam całe cztery lata dłużej i korona mi z głowy nie spadła. A ci co pyskują, pyskują już z przyzwyczajenia. Ogólnie - nie jest dobrze, gdy żyje się dniem dzisiejszym, nie planuje przyszłości i wszystko przeżera.
  Pozdrawiam serdecznie...
  PS - ale przyznam, z memów uśmiałam się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wieczór, miło mi:) Jest dokładnie tak, jak opisałaś. I już tylko czasem próbuję coś tłumaczyć. Z marnym skutkiem zresztą:):):)
   Memy starałam się dobrać tak, by pasowały do cytatów:) Fajne są.

   Usuń
 11. Uśmiałam się ale to śmiech przez łzy i złość, że mądry naród pozwala by nim rządził taki umysłowy kurdupel

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie szkoda łez, a uśmiałam się również. Zawsze kiedy czytam takie bzdury, zastanawiam się, co jest powodem ich wypowiadania. Trudno mi uwierzyć, że tak głupio można świadomie gadać. I do kogo to jest skierowane. No, bo chyba dziad nie wierzy , że mówi do samych ograniczonych, a tak się zachowuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cyrk obwoźny ze starą kukłą w roli głównej.Sluchałam przypadkiem przez kilka minut tego dziada - nieodparte wrażenie,że to kopia schyłkowego Breżniewa.Nieskładne wypowiedzi,kompletny brak dystansu do siebie(jestem jednym z najmądrzejszych ludzi),brak kontaktu z rzeczywistością.Dramat.Czytanie uzgodnionych,bardzo "gładkich" pytan z kartki,toż to żenada jakich mało.W żaden sposob nie mogę pojąć,że są ludzie,ktorzy tego nie widzą,ktorym to nie przeszkadza.Kim jest publiczność,ktora się zaśmiewa z prymitywnych dowcipów,oklaskuje obraźliwe słowa pod adresem Tuska,napuszczanie na Niemcow,szczucie na LGBT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądam otoczenie Kaczyńskiego- widzę u siebie skutek uboczny, oprócz wstrętu do faceta mlaskającego i gadającego głupstwa- nabrałam wstrętu do pań w strojach ludowych. Tak, patrzę na nie i widzę w ich oczach uwielbienie, zachwyt. Takie zachwycone spojrzenia widziałam u ludzi w otoczeniu Jana Pawła II. Zachwyt, uwielbienie bezkrytyczne, a potem wyszło kogo wielbili. Czuję wstręt do JPII, do Kaczyńskiego i jeszcze teraz do pań w strojach ludowych, tych "masnych paniczek", co to na ich pysiach ni grama rozumu się nie odbija, ale gdyby mogły, toby całowały Kaczyńskiego po rękach tak, jak całowały JPII.
   Top nie jest pogarda, to jest czysty wstręt, obrzydzenie.

   Usuń