niedziela, 29 stycznia 2023

Do końca świata ...

 Najpierw szalona "gra" w całej Polsce, a potem światełko do nieba.

 Tak będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.

Tekst autorstwa Wojciecha Waglewskiego, składa się z dwóch zwrotek. Oto on:

"Myślę o nas a dusza ma bredzi, niczego nie można się od niej dowiedzieć Dialog był pełny, trzeba dusz dwu, życia bacik nie daje nam tchu Podobno ptaki upadły jak ludzie, a jednak bliżej są nieba Siedzę na tyłku z rękami w kieszeniach a duszy nie tego trzeba.

Dumam o nas, a głowa ma bredzi, na myśl o wieczorze nie mogę wysiedzieć Będzie pięknie, miło ogromnie, niezbyt cnotliwie i niezbyt też skromnie Podobno ptaki upadły jak ludzie, a jednak bliżej są nieba Siedzę na tyłku z rękami w kieszeniach a duszy nie tego trzeba."

Fragment instrumentalnej części ze wstępu "Karnawału", w którym słychać przede wszystkim sekcję dętą, stał się muzycznym motywem przewodnim Fundacji WOŚP. 


 Brałam czynny udział w organizowaniu Finału, w naszej wsi/szkole, przez 13 lat, a potem corocznie dokładałam cegiełkę (już zaocznie) i dokładam nadal. 

W tym roku do walki z sepsą.

Nie wyobrażam sobie stycznia bez kolejnego Finału WOŚP 


Warto wysłuchać- daje dosyć pełną, spójną wiedzę na temat sepsy. 15.48

Orkiestra gra na całego. Jest szansa na kolejny rekord.

To zdjęcie przebiło, według mnie, wszystkie. Zajezdnia autobusowa w Gliwicach- zdjęcie z drona.

 

https://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/51,95519,29407808.html#S.galeria-K.C-B.1-L.1.duzy
 

24 komentarze:

 1. Na temat Orkiestry wiersz napisał też Wojciech Młynarski, że zacytuję fragment: gdy za mych rodaków nie dał więcej bym niż trzy złamane grosze, gdy się kłócą, kombinują, kłócą, kradną , bajeruja- nagle akcja" Siema". Zryw! I bardzo proszę.
  Kolejny" sukces" obecnej władzy: zohydzić to, co solidarne, społecznie użyteczne, wychowawcze, piękne. Szczycić się własnymi nakładami na służbę zdrowia, które z naszych podatków są przecież! I niszczyć człowieka, bo nie jest" ich".
  Na szczęście znam bardzo wieklu ludzi, którzy grali grają dla Orkiestry. Tak jak Ty😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na różnych blogach widzą tylko hasło "Róbta co chceta", oczywiście we własnej interpretacji i dorabiając własną "filozofię" do tego hasła. Generalnie obrzydzają coś, co w ogóle nie ma związku z libertynizmem i nieokiełznaną wolnością.
   Jedno wiem- człowiek, który myśli, który widzi zło, który chce pomagać, nie ma problemu z właściwym przekazem WOŚP
   Fajnie, że przypomniałaś wiersz Młynarskiego, takie rzeczy należy przypominać, pokazywać, by nowe pokolenia wiedziały, o co chodzi:)

   Usuń
  2. Tak, bo człowiek pod wpływem hasła rzuca precz swoją etykę i nurza się w rui i poróbstwie😀 tak jak od razu zbadalam swoje IQ idąc do Media Markt" nie dla idiotów" , a słysząc od firmy kosmetycznej" bo jesteś tego warta" zaczęłam kraść🤣 ilu ludzi tyle interpretacji, ja w" róbta, co chceta" widzę zachętę dla młodzieży do odkrywania swoich możliwości. Ale niektórym to się wszystko z przysłowiową d.. kojarzy.

   Usuń
  3. Ruch WOSP jest mi bardzo bliski,widzę w tym zaangazowaniu spoleczenstwa wielki potencjał,element spoleczenstwa obywatelskiego.Zawsze się znajdą malkontenci,najczesciej sa to ludzie nie widzacy dalej niz wlasny talerz,ale jeśli ktoś nie pomaga,niech nie szkodzi.i nie pisze głupot.,jakim trzeba byc czlowiekiem,żeby piętnować dziłania WOSP? Myślę też,że przyklad idzie z góry - obecna wladza wespól z kk bardzo się kompromituje ignorujac,a nawet zwalczającorkiestrę..

   Usuń
  4. Niejaki ksiadz Kneblewski umiescil na Twitterze zdjecie kwestujących niemieckich dziewczynek z opaskami ze swastykami na rękawach i z puszką w rękach i opatrzył je komentarzem: ludzka bezmyślność o porażce stanowi. Niejaki Tomasz Sommer na tymże Twitterze napisał, że zbieranie do puszek to" wynalazek nie Owsiaka, a Hitlera". Gdzie te sądy nasze sprawiedliwe, które surowo wymerzaja karę za Madonnę z tęczowa aureolą?

   Usuń
  5. A wiecie, ze ja w tym roku na lokalnych portalach nie spotkałam się z hejtem wobec WOŚP? a jak był to tak nieco bardziej delikatny. Chyba ludzie dostają w skórę i oczy im się otwierają.
   cały powiat grał z Owsiakiem, co w poprzednich latach nie było takie oczywiste (parę sztabów tylko). Być może cel tegorocznej zbiórki był bardziej czytelny i dotyczył wszystkich, a nie tylko dzieci.
   Byli księża, co dawali do pudełka cały "utarg" z tacy. Ilu ich było, nie wiem, ale każdy taki gest się liczy.

   Usuń
  6. A tu na temat hasła
   ""Róbta, co chceta" to nie moje hasło - zapewnia Jerzy Owsiak. W wywiadzie dla "Przekroju" podkreśla, że "róbta, co chceta" było wyłącznie tytułem programu. Zaznacza, że nie jest jego filozofią, aby każdy robił, co chce, nie oglądając się na innych. Dodaje, że utożsamianie go z takim podejściem do życia jest nieporozumieniem i nadużyciem.

   Pytany o swoje liberalne podejście do młodzieży, Jerzy Owsiak mówi "Przekrojowi", że nie oznacza ono całkowitego braku wymagań. Odnosząc się do programu reform ministra Romana Giertycha, wygłasza sceptyczną opinię wobec niektórych jego koncepcji. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zdania, że kamery w szkołach, placówki specjalne czy unifikacja strojów to złe pomysły. Na łamach "Przekroju" mówi, że nie należy zabijać indywidualizmu u młodych ludzi. Dodaje, że zmianę młodego pokolenia należy zacząć od weryfikacji własnego postępowania i norm moralnych.

   Wywiad z Jerzym Owsiakiem - w "Przekroju". "
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Owsiak-Robta-co-chceta-to-nie-moje-haslo-1507329.html

   Usuń
 2. Podobno Zakopane nie przystąpiło, ciekawe dlaczego?
  Gdy czytam o tych wszystkich sprzętach zakupionych przez Orkiestrę, to nie wiem kto i czym by nas leczył bez fundacji Owsiaka?
  Co roku znajdują się ludzie, którzy muszą oczernić, znaleźć sęk w desce, a wystarczyłoby nie przeszkadzać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakopane jest specyficzne. Może nie znaleźli się ludzie, którzy mieliby odwagę przeciwstawić się "tradycji" góralskiej. Ci co chcieli wpłacić, pewnie zrobili przelewy.

   Znalazłam takie hasło "Róbta, co chceta, tylko nie dzielta". Więcej o haśle napisałam w poprzednim komentarzu.

   Usuń
 3. I targa mną, że w prasie regionalnej jest zakaz pisania o WOŚP, a co najwyżej jednym zdaniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mną też, ale chyba się wyłamali:):):) Ludzie niskich lotów zawsze będą kręcić, zakazywać, kłamać i kombinować, nawet, kiedy idzie o wielką rzecz.

   Usuń
 4. Nie potrafię zrozumieć jak można opluwać WOŚP, być ślepym ile dobra to coroczne granie przynosi nie tylko potrzebującym, ale wszystkim wkoło.
  Mnie nawet irytują te osoby, które może nie są przeciwne, ale uważają, że inne fundacje są lepsze. Ok, tylko jeśli nie pomagasz w ten sposób, to nie psiocz i nie przeszkadzaj. Po co się doszukiwać i udowadniać, że można pieniądze lepiej wydać? Umniejszać znaczenie WOŚP. To takie małostkowe i śmieszne. Czasem to tych ludzi mi żal…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W realu nie spotkałam takiej osoby, natomiast w internecie w różnych miejscach, tak. Ale zauważyłam, że w tym roku hejtu jest mniej.
   Jeżeli ktoś uważa, że inna fundacja jest lepsza, niech ją wspiera, jego rzecz, ale niech nie umniejsza zasług Owsiaka i WOŚP.
   Pamiętam mój pierwszy Finał WOŚP, który organizowałyśmy z koleżankami w szkole ( brałam udział w organizacji 13 finałów). Jakie to było przaśne i jak ludzie podchodzili do tego, jak do jeża. A potem z każdym rokiem było fajniej, weselej, cieplej i coraz więcej ludzi się włączało w organizację. W tym roku w tutejszym sztabie- jednym na całą gminę, zebrano 75 tysięcy. O 15 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Powiedz, czy to nie jest piękne?

   Usuń
  2. W naszym sztabie o 11 tys. więcej.
   To jest piękne! I tylko brzydcy ludzie szukają mankamentów WOŚP. Dziury w całym.
   Pięknie o WOŚP i jej znaczeniu mówiła Agata Młynarska na antenie tvn 24.

   Usuń
  3. Tak, Agata też ma wielkie zasługi. Razem startowali i razem trwają:) Dla mnie WOŚP w tym teraz skłóconym kraju to fenomen, bo wpłacają zwolennicy chyba wszystkich opcji:). A potem będzie festiwal- też fajna sprawa, no i Akademia Sztuk Przepięknych.
   Lubię. słuchać wywiadów i uważam, że polska młodzież jest bardzo mądra oraz dojrzała:)

   Usuń
  4. U Ciebie 11 więcej u mnie 15 więcej, rachunek prosty:):):)

   Usuń
 5. Ja się bardzo cieszę, że mamy już WOŚP w lux:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekstra. Powoli cały świat będzie grał z WOŚP.

   Usuń
 6. Kibicuje Owsiakowi. Bylam w Polsce w ten weekend, ale w mediach byla cisza ( moze moja mama oglada te rzadowe programy(?)) i na ulicach miasteczka, w ktorym kiedys mieszkalam tez cisza. Zawsze cos sie dzialo a tym razem zero.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tymi rządowymi to ogólna porażka. Skandal. żenada i kwaśna lemoniada. Szkoda gadać.

   Usuń
 7. Posiadając własną fundację nie mam dylematu . Nie mam również pomocy .Wszystkie imprezy muszę opłacić, zabezpieczyć, posprzątać . Mimo tego na oknie w przedpokoju stoi kubek z drobnymi dla potencjalnych zbierających . Kiedyś przychodzili, różni. Wielu przychodziło. Ostatnio jakoś nie więc na drobne załapał się biedak , który bezpośrednio dla siebie i na pomoc dla siebie , zbierał. Kloszard.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i ładnie, tylko tak dalej. Każdy robi to, co uważa za najlepsze.

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Hop, hop, jestem:) Na rzęsach, ale powoli wracam:)

   Usuń