niedziela, 5 stycznia 2020

Masriera- Carreras- Baguės czyli bransoletki w stylu secesyjnym


Firma jubilerska Masriera powstała w 1839 roku, kiedy kończyła się epoka romantyzmu. Jej twórcą był Josep Masriera Vidal, który po zaliczeniu egzaminu mistrzowskiego, założył swój warsztat jubilerski w Barcelonie. Cały przebieg tworzenia biżuterii, od powstania projektu do wykończenia, przebiegał w warsztacie. Wraz z przypływem zamówień na biżuterię, warsztat powiększał się.  Josep Masriera miał dwóch synów, którzy od dzieciństwa praktykowali w warsztacie ojca. Obaj, po jego śmierci, rozwinęli interes złotniczy. Dzięki swoim eksperymentom i talentom malarskim oraz złotniczym, a także stosowaniu różnych technik wytwarzania szkliwa, osiągnęli wysoki poziom w projektowaniu biżuterii artystycznej. Wnuk założyciela firmy, Lluis Masriera staje się jubilerem katalońskiego modernizmu i jednym z głównych przedstawicieli biżuterii w stylu secesyjnym, dzięki czemu cieszy się międzynarodową renomą.
 Następnie, już w XX wieku, w 1915 roku, dwie najstarsze firmy jubilerskie Masriera oraz Carreras połączyły się i jako jedna firma zaczęły swoją biżuterią podbijać Europę. Jej wyroby jubilerskie pokazywane były na prestiżowych wystawach.
W 1985 roku do dwóch znanych nazwisk dołączyło trzecie- Baguės .
Firma Baguės powstała w 1917 roku i nawiązała do modernistycznych technik szkliwa ogniowego, które stały się znakiem firmowym marki.
W XXI wieku firma Baguės - Masriera posiada główny sklep w Barcelonie oraz sklepy w Japonii, Europie oraz w Azji i zakłada na świecie kolejne. Wytwory jubilerskie nadal zbierają liczne nagrody na wielu wystawach.
Moim konikiem jest secesja i bransoletki ( których w ogóle nie noszę)
Takie piękne bransoletki secesyjne powstawały w firmie Masriera- Carreras- Baguės.

1926
 1905 rok

 1900 r,
1900 rok
1905 rok  Carreras

Tłumaczenie: https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=es&u=https://es.wikipedia.org/wiki/Bagu%25C3%25A9s-Masriera&prev=search

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz