środa, 23 listopada 2022

Jestem oczarowana

 

Morze czerwonych goździków zdobiących bruk i kamienice Plaza de España. Spektakularny pokaz flamenco, orkiestra na żywo oraz nawiązania do corridy. Już z samej oprawy pokazu Diora zorganizowanego o zmierzchu w Sewilli, tętniła energia roztańczonej, fascynującej kolorem Hiszpanii.

W czwartek, 16 czerwca, z okazji święta Bożego Ciała, ulicami Hiszpanii przeszły liczne procesje. W pochodzie wybijały się kolorowe szaty arcybractw. Aleje udekorowano kwiatami i pachnącymi ziołami. W oknach wywieszono XVII-wieczne gobeliny oraz sztandary. Tego dnia o zmierzchu w Sewilli odbyła się również prezentacja kolekcji Cruise 2023 Diora, której jedną z głównych inspiracji był wizerunek Madonny niesionej podczas parady na złocistej lektyce. Odniesienia były widoczne w bogatych detalach: koronkach, rozłożystych spódnicach oraz haftach współtworzonych z atelier Jesús Rosado (na co dzień pracownia zdobi szaty figur świętych). Ale na Plaza de España królowała nie tylko obfitość.

Wiodącą inspiracją była bowiem La Capitana, 
jak nazywano Carmen Amayę, 
rewolucyjną - pod względem formy ekspresji i stroju - tancerkę flamenco. 
Artystka była pierwszą, która podczas występów, 
zamiast nosić czerwoną suknię, 
decydowała się na aksamitny komplet ze spodniami, 
tradycyjnie przypisywany mężczyznom. 
Stąd też na wybiegu liczne garnitury, 
kamizelki z jedwabną podszewką i bufiaste koszule.
 Bolerka, pudełkowe marynarki i cygaretki przewlekane złotymi nićmi
 to już luźne nawiązania do stroju torreadorów.”
Więcej na temat pokazu tu: 
https://www.vogue.pl/a/spektakularny-pokaz-diora-w-hiszpanii
Na stronie znajduje się również dużo zdjęć kreacji,
  pokazanych podczas spektaklu 

Muzyka wykorzystana w tym spektaklu pochodzi z filmów Almodovara, 
a dyrygentem orkiestry jest Alberto Iglesias, kompozytor:
Madres Paralelas - Sesión de Fotos
La Mala Educación - Puerta Final
I trochę opinii w komentarzach
 

Yvonne Kam

4 miesiące temu (edytowany)

 

 

  I think this collection is great. I’ll strongly suggest the production team to make another clip by editing more time/ shots for each design. I don’t mind the clip is lengthy. The purpose of the dancers and Flamenco dance is to let ppl know the design concept is from Spain this time. However, during the fashion show, the outfits are the main subject. Seems the one who did the editing forgot about this.

Uważam, że ta kolekcja jest świetna. Zdecydowanie zasugeruję zespołowi produkcyjnemu, aby nagrał kolejny klip, edytując więcej czasu / ujęć dla każdego projektu. Nie przeszkadza mi, że klip jest długi. Celem tancerzy i tańca flamenco jest poinformowanie ludzi, że tym razem koncepcja projektu pochodzi z Hiszpanii. Jednak podczas pokazu mody głównym tematem są stroje. Wygląda na to, że osoba, która dokonała edycji, zapomniała o tym.

EIRINI KARANIKOLI

5 miesięcy temu

This is a fashion show which makes feel incredibly amazed and influenced. Maria Grazia knows how to create a SHOW. Space and music give an amazing vibe and the clothes act additionally to that which I find really interesting and important in contemporary fashion shows. It’s not just a catwalk and it needs not to be! Well Done Maria Grazia

53

  To pokaz mody, który sprawia, że ​​czujesz się niesamowicie zdumiony i pod wpływem. Maria Grazia wie, jak stworzyć SHOW. Przestrzeń i muzyka dają niesamowity klimat, a ubrania dopełniają to, co we współczesnych pokazach mody jest dla mnie naprawdę interesujące i ważne. To nie tylko wybieg i nie musi nim być! Brawo Maria Grazia

Rose Marie Fargas

5 miesięcy temu

Es una verdadera belleza haber logrado en ese ambiente español con estos artistas de primera y un cuerpo de ballet impecable, mostrar una colección como pocas, sin palabras llena de piezas con ambiente ecuestre, cordobés, vestidos largos de ensueño llenos de faralaes y hombros al aire. Preciosa colección como pocas, definitivamente la mano de Dior sigue trabajándo.

  To prawdziwe piękno, które udało się osiągnąć w tym hiszpańskim środowisku z tymi pierwszorzędnymi artystami i nienagannym corps de ballet, aby pokazać kolekcję jak niewiele innych, oniemiałą, pełną kawałków z jeździecką atmosferą, Cordoba, marzycielskie długie suknie pełne falbany i odsłonięte ramiona. . Cenna kolekcja jak mało która, zdecydowanie ręka Diora nadal działa."


 Zdjęcie z Internetu.

 

 

 


 

10 komentarzy:

 1. Oj, kochana, ale mi zrobiłaś wieczór, zerknęłam i już wiem, że obejrzę na dużym ekranie!
  Poczekam do końca meczu, bo mąż ogląda, a muzyka musi wybrzmieć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłam w ogrodzie- ponoć nic w przyrodzie nie ginie:). Super spektakl. Oglądałam jednym tchem. A inspiracje modowe też takie do naśladowania.

   Usuń
 2. pomysły w tej kolekcji zaiste ciekawe i faktycznie, wszystkie trzymają "hiszpańskiego ducha", cokolwiek by to miało znaczyć...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo oryginalna kolekcja. Podobają mi się te garnitury i kostiumy a' la matador:) Cały spektakl kosmiczny, a muzyka- cudo.

   Usuń
 3. Poleciało w kosmos
  jotka

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię hiszpanskie klimaty,piękny spektakl.Filmy Almodovara uwielbiam:) Obserwuję taką projeklantkę modowa,ktora się nazywa Blanca Miro - kwintesencja "iberyjskości".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy chodzi o tę panią https://www.youtube.com/watch?v=ClIXJsP_R1k ?
   No nie wiem jak z tą jej iberyjskością. Może nie widzę, bo nie śledzę na bieżąco. W każdym razie jest bardzo oryginalna- mnie się podoba:)

   Usuń
 5. Miałem okazję być dwa razy w Hiszpanii, okolice Barcelony, a drugi raz okolice Malagi. Obydwa wyjazdy pozostały na dość długo w mojej pamięci.

  Takie ubrania to jest coś, faktycznie ukazują ducha Hiszpanii, jednak w nieco nowszej odsłonie. Podoba mi się takie łączenie klimatów.

  Trafiłem w Sieci na ten obrazek. Pokazuje ile tak naprawdę cierpienia, a także żyć ludzi kryje się za tym ,,świętem piłki nożnej". Może parę osób, które go zobaczą przeczytają o tych kulisach i też nie obejrzą meczy.

  Piłka nożna jest absurdalnym sportem pod względem finansowym. Tam nawet w lidze okręgowej piłkarz dostaje część pensji, nawet jak siedzi na ławce rezerwowych. O wielkich klubach to nie ma co pisać. Ilu jest zdolnych sportowców z innych dziedzin, dyscyplin, którzy mimo braku takiego finansowania mają sukcesy. A ilu jest takich, którzy mają talent, jednak bez pieniędzy nie wyjdą poza np. poziom lokalny. Przykre to bardzo.

  Dopiero teraz sobie przypomniałem jaką przeszłość ma obecny trener Polaków. Faktycznie zadziwiające. I najciekawsze, że pewnie osiągnie mniej niż poprzednicy patrząc po jego paru meczach z naszymi kopaczami piłki.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo podobają mi się hafty na ciuchach. I to nie tylko w hiszpańskiej wersji. Piękne hafty mają Ukraińcy, Afrykanie i np. Szwedzi. No i nasze hafty są przepiękne, ale nie ma mody na noszenie haftowanych rzeczy. Szkoda.
   Byłam sportowcem i nadal śledzę to, co się w sporcie dzieje. Powiem tylko tyle- powołanie Michniewicza na selekcjonera kadry to skandal. Molestowanie i przemoc w wykonaniu byłego już prezesa PZT to horror. Cały czas w polskim sporcie dzieje się źle. Pewnie w innych krajach też są afery, ale to nasze tutaj jest bliższe i moli.
   Zawsze byłam fanem piłki nożnej- no może fanem to za dużo powiedziane, ale lubię oglądać mecze, lubię słuchać komentatorów i analiz.
   Nie mam zamiaru nie oglądać, by w ten sposób coś komuś "pokazać". Przeciw przemocy i wyzyskowi jestem na bieżąco. Protest można objawić poprzez pomoc pokrzywdzonym. Ale te formy protestu, jakie zaprezentowali piłkarze też mi się podobają. Wszelkie spekulacje, czy właściwe, czy niewłaściwe są nie na miejscu. Każdy protestuje jak potrafi. Chodzi głównie o to, by nagłośnić i pokazać, że dzieje się źle, że są ludzie, zwierzęta, flora itp krzywdzeni- wszak o wywołanie refleksji chodzi głównie.

   Usuń