poniedziałek, 20 maja 2024

A tymczasem ...mamy maj i

 pełnię Kwiatowego Księżyca...


 

14 komentarzy:

 1. Nie znałam tego! A to taka.fajna jazda nocą, samochodem, po słowackich zakrętach 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dzięki, jechałam wieczorem, o zmroku i raczej nie było zabawnie:) Ostatnio jechaliśmy przez Słowację w dzień i też trochę mdliło.

   Usuń
  2. Ale.atmosfera jest 😊

   Usuń
  3. Owszem, atmosfera jest- wysokie zbocza, wąska droga, ostre zakręty i do tego zmrok:):):):)Aaaaa no i zaraz z prawej strony wzdłuż drogi ostra skarpa w dół, a na dole płynie sobie szeroki Wag. I nie wiesz, czy przejazd ostrego zakrętu nie zakończy się w zimnej wodzie lub na pionowej skale. A to "tylko" Słowacja.

   Usuń
  4. Przed Słowacją od dawna czuję respekt😊

   Usuń
  5. Już czeskie pasma, które widać z naszego ogrodu są większe od Beskidu Śląskiego. Nawet Skrzyczne albo Czantoria wydaja się mniejszymi pagórami. A jak się jedzie za Czadcą, na Słowacji, to te góry robią się coraz większe- Mała i Wielka Fatra zachwycają. Przeważnie drogi prowadzą między pasmami górskimi i to też jest , przynajmniej dla mnie, niesamowite.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Takie trochę psychodelo, muzyka do słuchania "w tle".

   Usuń
  2. tak, "w tle" porannej krzątaninki, dobrze powiedziane...

   Usuń
  3. Czasem sobie puszczam, ale rano to ja robię przegląd wszelkich informacji i już nie muszę pić kawy:)

   Usuń
 3. Zawsze z przyjemnością wspominam pobyty na Słowacji - i te letnie , wakacyjne, gdy tam wynajmowaliśmy lokum jak i te krótkie, zimowe. Pominę już fakt, że w stosunku do cen Zakopanego to tam było naprawdę tanio. Najczęściej bywaliśmy w Szczyrbskim Plesie. Teraz zapewne jest tam nieco gorzej, bo się okrutnie tam rozbudowało i podejrzewam, że już nie jest tak fajnie jak kiedyś było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz Tatry słowackie są już mocno zaludnione turystami z Polski. mimo, ze plac a w euro to i tak tam jest taniej. My zapuszczamy się raczej na południe wzdłuż Wagu. Tam jest dużo rzeczy do zwiedzania, a widoki pasm górskich są nie do opisania:)

   Usuń
 4. Źle spojrzałem i pomyślałem, że to muzyka Chrisa Isaaka. :D

  Maj tegoroczny bardzo mi się podoba, nie jest za gorąco, burze i deszcze są nie za częste. Jak dla mnie miodzio.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Maj tego roku nas rozpieszcza. Przynajmniej tutaj na południu jest bardzo ciepły. Burza była tylko jedna i to w okolicach. Trochę mało deszczu spadło, ale może czerwiec to nadgoni. Natura podarowała nam dodatkowy letni miesiąc i bardzo się z tego cieszę:)

  OdpowiedzUsuń