wtorek, 19 kwietnia 2022

Ich wojenna codzienność


 
W tamtym czasie Dire Strais w "Brothers in Arms" pisał o wojnie o Falklandy. 
Dziś piosenka jest znów aktualna bardziej niż kiedykolwiek, 
bo mówi o kolejnej wojnie, tym razem o wojnie w Ukrainie. 
Nagrano do niej nowe wideo. 

11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Straszne, a dzisiaj był wybuch w niedalekiej kopalni i jest mi okropnie smutno i źle. Mieszkałam w tamtej wsi, kiedy tę kopalnię budowano. Dużo moich szkolnych kolegów tam pracowało, a teraz moi byli uczniowie. Tu są bardzo niebezpieczne kopalnie-metanowe.

   Usuń
  2. Też mnie poraziła ta wiadomość i tyle ofiar.ode mnie to też niedaleko..

   Usuń
  3. Tam mieszkałam w leśniczówce, teraz mieszkam 15 kilometrów dalej od tej kopalni. Z pobliskiego wzgórza widać kominy i szyb. Straszna tragedia.

   Usuń
 2. wojna o Falklandy... w porównaniu z obecną na/w Ukrainie to było raptem zdawkowe starcie... pamiętam tylko z tego, jak ówczesny reżim polski opowiedział się po jednej ze stron i uparcie w mediach lansował nazwę "Malwiny"...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lansował, tak, lansował "Malwiny". Czytałam reportaże o tamtej wojnie i tam też nie było wesoło, ale było krótko i dogadali się w miarę szybko. No i nie ginęli cywile.

   Usuń
 3. W kierunku Ukrainy posłano tysiąc euro. Dotarły .Kobiecie , która kiedyś sprzątała w Polsce. Spróbuje za te pieniądze wydostać siebie i kogoś jeszcze wydostać z jednego z oblężonych miast. Nazwy nie zapamiętałam. Owe pieniądze pojawiły się z USA na pomoc tutaj ale okazały się być potrzebne tam. Nie piszą o tym gazety, nie ma w necie. Ludzie nie mają czasu o tym pisać ale i coś ważniejszego każe milczeć.
  Najbardziej katastroficzny film nie pokaże nam tego co się teraz dokonuje jednak bardziej przerażający by był film opisujący słowa, zachowania, decyzje, "wielkich " tego świata.Decydujących o wielu sprawach ale i banalnie żerujących na wojnie .Nie tylko na tej wojnie -ta jest medialna inne ...niekoniecznie.
  Innego znaczenia nabierają słowa o pomocy jednemu chociaż ...bo to ocala cały świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda pomoc jest ważna i potrzebna- tam, tu...Czasem lepiej milczeć, by nie dać pożywki hienom medialnym.
   Mnie najbardziej złoszczą ludzie.,, którzy wytykają uciekinierom np. dobre samochody. A przecież oni tam żyli normalnie, kupowali samochody, mieszkania, dobrze się ubierali. tymi dobrymi samochodami wieźli nie tylko swoje rodziny, ale i innych ludzi, tych bez samochodów. Ukrainka ma na palcach złote pierścionki- nie ukradła, dostała, dorobiła się- ma i kole nimi w oczy, bo chyba powinna, według zawistnych Polaków, zostawić je w domu na stracenie.
   Ukraińcy mają tablety, telefony- źle, według zazdrośników polskich powinni rzucić je tam w Ukrainie na żer Rosjanom- jak oni mogli tu to dobro przywieźć. Ukrainka prosi o adres manicurzystki, potrzebuje poprawić paznokcie- znowu szał w polskich zawistnych głowach- no jak to, Polki nie stać, a ona śmie coś takiego prosić? Ile w tych uciekinierach wyrachowania a ile zachowań pod wpływem traumy/ Nie wiemy, ale już osądzamy.

   Usuń
  2. ...bywa ,że spotykam małych ludzi ale ...nie ma sensu pokazywać ich na okładkach bo po co krzywdzić ludzi, którzy sami siebie krzywdzą . Wszędzie na świecie są mali ludzie. Jakimi zerami okazują się być Niemcy, z których nikt nie pogonił manifestujących Rosjan a Polacy postawili się orkom na Cyprze. Można wyliczać...ale kilka przypadków w Polsce a miliony w Europie i świecie, bezduszności.

   Usuń