poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Podaj rękę Ukrainie..

 Mija drugi miesiąc strasznej wojny, a oni bronią się i nie mają zamiaru poddać swojej ojczyzny...


"Pieśń „Podaj rękę Ukrainie” autorstwa Karola Kusa i zespołu Taraka w wykonaniu zespołu Teatru Ateneum z udziałem specjalnych gości oraz studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Warszawskiej Szkoły" 

 https://www.youtube.com/watch?v=3f_sHn7zlyA

 


 https://pl.depositphotos.com/42158549/stock-photo-two-butterflies-with-flags-of.html

I jeszcze komentarz pod utworem

" Чекав з нетерпінням... Варто було! І хоч очі мої від сліз мокрі, а серце дзвоном аж під кадик підійшло - вірю, що Україна ніколи не вмре! А перед вами - чудовими виконавцями - низенько хилю чоло в подяці за зворушливе виконання. Я почув не те, що є в тексті і нотах, але ТЕ - що в Ваших серцях живе - братерське співчуття, впевненість і силу духа. Уклінно дякую! 🇵🇱🇺🇦 Слава Україні і її Героям, а Польщі і Полякам - велика і щира подяка. Разом нас багато - нас не подолати! "


"Nie mogłem się doczekać... Warto było! 
I choć oczy mam mokre od łez, a serce bije dzwonkiem – wierzę, 
że Ukraina nigdy nie umrze! 
A przed tobą – świetni wykonawcy – niskie czoło w podziękowaniu 
za wzruszające przedstawienie.
 Słyszałem nie to, co jest w tekście i notatkach, 
ale TO - co żyje w waszych sercach - braterskie współczucie, 
pewność siebie i siła ducha. 
Dziękuję bardzo! 💙💛🇵🇱🤝🇺🇦 ❤🙏 Chwała Ukrainie i jej Bohaterom
 oraz wielka i szczera wdzięczność Polsce i Polakom. 
Razem jest nas wielu, nie zostaniemy pokonani! ✌💪✌"

26 komentarzy:

 1. Niemcy proszą, Francja prosi, poddajcie się a oni nie słuchają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O co proszą Niemcy i Francja? Ukrainę o poddane się? Co za bzdura, proszę Kloszarda:):)

   Usuń
  2. Niestety nie ...niestety nie. To dość często powtarzana i weryfikowana wiadomość. Głośno było o liście niemieckich autorytetów w którym to było podnoszone. Bym chętnie i ja uznała to za bzdurę, podobnie jak zaopatrywanie Rosji w broń przez Francję, Niemców, Włochy od czasu sankcji w 2014 roku. Wbrew sankcjom .

   Usuń
  3. Hm..... głośne, a jakoś nigdzie nie znalazłam tych próśb, mimo, iż jestem na bieżąco i śledzę różne źródła. Autorytety? Jakie to autorytety, który proszę o poddanie narodu i oddanie ich w ręce rzezimieszków? Czy to te same, które nawoływały do nie szczepienia się i nie noszenia maseczek, a pandemii według nie było i nie ma?
   Może Kloszard poda link do tego listu ? Jestem ciekawa, jak brzmi to nawoływanie do poddania się i kto go podpisał.

   Usuń
  4. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-niemieckie-elity-wzywaja-scholza-do-zaprzestania-dostaw-bron,nId,5979190

   Usuń
  5. Przeczytałam i powiem szczerze, że jestem zbulwersowana argumentami tych ludzi. Przecież to jawna manifestacja poparcia dla Rosji i jej agresji wobec Ukrainy. Pani Kloszard, niech pani się określi- popiera pani Rosję, czy Ukrainę, bo na razie pani wpisy optują z tym pierwszym ( wyszukuje pani argumenty przeciwko Ukrainie i jej obronie przed agresją), a tego to ja na tym blogu nie mogę tolerować.

   Usuń
  6. Przyznam ,że mnie Pani zaskoczyła. Przyzwyczajona jestem ,że ludzie mnie nie rozumieją ale ,że do tego stopnia by wysnuć wniosek o moim poparciu sowieckiej swołoczy,którego nie ma nie było i nie będzie . Staram się pokazać ,że UE , ma gdzieś mordowanych Ukraińców i gdyby nie kraje z poza Europy , chętniej by pomogli orkom mordować niźli bronić mordowane dzieci czy gwałcone kobiety.

   Usuń
  7. Spoko, czytam uważnie, jednak pani wnioski z czytanej przez panią lektury są jakieś pokrętne. i nie chodzi o brak zrozumienia z mojej strony. Weźmy pani ostatnie zdanie- twierdzenie, że UE ma gdzieś mordowanych,w momencie, kiedy państwa Unii się sprężają, by jak najwięcej pomóc ludziom w Ukrainie i tym, którzy uciekli, jest co najmniej dziwne. Pani opiera się na opiniach i zdaniu mniejszości, podczas gdy większość działa i stara się, by ludzie jak najmniej cierpieli. Doprawdy nie mam pojęcia, jak w takiej sytuacji można mówić o obojętności Europy na to, co dzieje się w Ukrainie.

   Usuń
  8. "państwa Unii się sprężają, by jak najwięcej pomóc ludziom w Ukrainie i tym, którzy uciekli"-czy ja mogę tym razem poprosić o potwierdzenie tej tezy ? Polska ma w swoich domach dobrze ponad dwa miliony , najczęściej Ukrainek z dziećmi - jakie środki wpłynęły na pomoc im z UE ? Mam problem ze znalezieniem takich danych.
   ps
   Wiem jestem obrzydliwie cyniczna więc napiszę coś co pogrąża świat-Ukraina wygra a pomoc będzie coraz większa, bo zwiększyła prawdopodobieństwo spłaty długów . Broń za darmo nie jest . Rosji nikt jeśli Ukraina tego nie zrobi, nie ukarze za napaść bo będzie -musiała taniej sprzedawać złoto , diamenty, gaz ropę...-żyła złota- chyba Chiny już skorzystały kupując dużo taniej gaz.

   Usuń
  9. Pieniędzy z UE nie ma dlatego, ze Polska nadal nie spełnia warunków, jakie powinna, by te pieniądze dostać I dobrze pani o tym wie, że polski rząd tak manewruje, by te pieniądze dla uchodźców mógł inaczej zagospodarować, o czym UE dobrze wie i nie daje na to zgody. Dlatego polskie organizacje apelują, by unijne środki trafiały wprost do samorządów, które wiedzą, ile oraz co kto potrzebuje.
   Niech w końcu pani odwróci sytuację- to nie UE nie chce dawać, tylko polski rząd ciągle knuje i mydli oczy Polakom o winie UE. Że też daje się pani nabierać na takie rządowe tanie populizmy?
   Linki- należy dokładnie przeczytać i w końcu zauważyć, jakim szkodnikiem jest nasz polski rząd, a nie zwalać winy na UE
   https://www.politykazdrowotna.com/85191,srodki-na-pomoc-uchodzcom-sa-ale-trzeba-po-nie-siegnac
   https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8393595,ponad-miliard-euro-na-uchodzcow-w-ramach-doraznej-pomocy-ue.html
   https://www.money.pl/fundusze/polska-dostanie-natychmiast-pieniadze-z-ue-poplyna-do-nas-miliony-euro-6755702542531168a.html

   Usuń
  10. Nie próbuję bronić rządu.Bodaj wczoraj pan premier mówił o kredytach i oczywiście nie rozwiązał sytuacji a chce zapchać dziurę z mojej kasy . Samarytanie za moje pieniądze.
   Nie w tym jednak rzecz. UE nie dała grosza na Ukraińców a Polska płaci za ich utrzymanie -niewystarczające pieniądze ale to co obiecali-płacą z naszych. znam kilka domów pełnych uchodźców więc żródło jest wiarygodne.Jeśli UE taka kochana może dać samorządom-byle środki dotarły jednak niedawny pomysł Pana Trzaskowskiego by środki trafiały do Ukraińców, jest co najmniej niemądry i nieuczciwy -.Moi znajomi by nie dostali nic chociaż dokładają do utrzymania Ukrainek.
   Jeśli chodzi o pieniądze na odbudowę po pademii ...szkoda mi na to czasu.

   Usuń
  11. Chodzi o to, ze są procedury i to trochę trwa, dlatego wydaje się, że UE nie daje pieniędzy. Oprócz tego nasze urzędy są ślamazarne. Ukrainka złożyła do gminy wniosek o zapomogę, która jej przysługuje. Myślała, że sprawa zamknie się w ciągu tygodnia. Okazało się, że to może i miesiąc potrwać. A potem idą w świat głosy Polaków- Unia nie dała, oni nie mają pieniędzy na utrzymanie uciekinierów.
   Faktycznie, o wszelkich "tarczach" Morawieckiego szkoda dyskutować. Czeremchy rozkwitają:)

   Usuń
  12. ... w naszym ogrodzie rosną dwie czeremchy jednak nalewkę ogrodnik robi z owoców zbieranych daleko w lesie bo te , wiecznie szpaki zjadają , przed czasem na zbiór.

   Usuń
  13. Nie robiłam nalewki z czeremchy. Nasze kwitną jak oszalałe, ale owoce zjadają ptaki. W całej okolicy jest mnóstwo czeremchy, co bardzo mi się podoba.

   Usuń
 2. Poddajcie sie i co dalej? Znowu Związek Radziecki? To pomco i wybory, niech jedno państwo wybiera drugiem prezydenta I premiera, będzie ciekawie. Bzdury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie prosi Ukrainy o poddanie się, to jakieś wyimaginowane mrzonki z tym poddaniem się. Nie poddali się w pierwszych dniach, to teraz tym bardziej.

   Usuń
 3. Właśnie, w imię czego miałaby się Ukraina poddać?!? W imię chorych obsesji Putina? Jest dokładnie na odwrót- Ukraina jest mocno zdeterminowana, zmotywowana, jak chyba nigdy dotąd. To teraz się najsilniej kształtuje tożsamość tego narodu. Putin stworzył niezamierzenie " akt założycielski " suwerennej Ukrainy. Reakcja zachodu, Ameryki, świata jest jak najbardziej właściwa. Zdecydowane potępienie agresji, pomoc militarna i humanitarna dla Ukrainy, wsparcie - to zachowania takie jakie być powinny, politycznie oczekiwane i zwyczajnie ludzkie. Scenariusz e mogą być różne, ale na pewno Ukraina się nie podda, a cały demokratyczny świat będzie po jej stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że mnóstwo ludzi postrzegało Ukrainę jako przedłużenie Rosji, a raczej ZSRR. A przecież już był Majdan- do ludzi nie dotarło, że wtedy ostatecznie Ukraina zerwała swe "poddaństwo" Rosji.

   Usuń
 4. Ukraina jak rzadko który kraj zasłużyła na bycie w Europie, płaci za to najwyższą cenę krwi swoich obywateli,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona jest w Europie, ale teraz dopiero wejdzie w skład UE. Szkoda, że tak późno i takim kosztem.

   Usuń
  2. teraz to Ukraina na pewno nie wejdzie do UE, to nie jest ta pora na takie sprawy, dopiero gdy sytuacja wojenna się wyjaśni, jakoś wyklaruje, wtedy może się ewentualnie zaczną jakieś rozmowy na ten temat, tylko problem w tym, że nie wiadomo w jakim kierunku się to wszystko wyklaruje...
   p.jzns :)

   Usuń
  3. No to wiadome jest, ale akces podpisała i tym samym stała się realnym kandydatem na państwo członkowskie. Wyklaruje się tak, jak być powinno- Rosja zostanie wykopana z Ukrainy.

   Usuń
 5. a wiesz, gdy w marcu byłem Krakowie, miałem taką dziwną akcję:
  siedzimy z Lady w kafejce, do której weszła pewna kobieta, podeszła do naszego stolika i mieszanką polskiego/ukraińskiego/rosyjskiego(?) zaczęła coś opowiadać o zgubionym paszporcie, nie wszystko do końca zrozumiałem, ale puenta była taka, że chciała od nas wyrwać dychę... na ćpunkę nie wyglądała, ale intuicja mi podpowiadała, że coś jest nie tak... byłem pod wrażeniem tłumu uchodźców widzianego na dworcu, więc nie posłuchałem intuicji i daliśmy jej oboje po piątaku... do końca nie wiem, czy jej pomogliśmy, czy zostaliśmy naciągnięci... zresztą to już jest bez znaczenia, ale wspomnienie jeszcze się kołacze po głowie...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak często się powtarza, Europa, Europa...a co to takiego ta Europa, co się z nią dzieje , co się z nią stało ?. Żadnych zasad, żadnych praw, żadnej sprawiedliwości czy uczciwości a interes najsilniejszych , kosztem najsłabszych. Pomysł i początkowa realizacja była świetna ale teraz...bredzenie o praworządności gdy trzy największe kraje bezczelnie łamały zakaz sprzedaży broni do Rosji. Bredzenie o solidarności energetycznej gdy jeden kraj chciał zdominować cały kontynent i niemal mu się to udało. Bredzenie o wartościach moralnych których synonimem jest facet wyprowadzający innego na smyczy, zabijanie słabszych ,eutanazja. Bredzenie o klimacie gdy to Rosja finansowała wiele działań pseudoklimatycznych by uzależnić kraje od ichniego gazu i ropy. Genialny pomysł Europy został , myślę ,że dzięki świadomym działaniom , przerobiony tak ,że nie wiadomo czy da się go naprawić ...gangrena urzędnicza i inne, drążą i drążą. Wojna na Ukrainie by nie zaistniała gdyby UE przedstawiała jakąś siłę opartą na zasadach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Kloszard pani fatalizm jest porażający, ale tak, wiele z tych rzeczy, o których pani pisze było i jeszcze jest. Niemniej jesteśmy już w innej rzeczywistości i na szczęście wiele sytuacji, o których pani napisała idzie e niebyt. Oby na stałe

   Usuń